ВИДЕО | Дац му пиша на Борисов и му прати песна: Лесно е да се мрази, тешко е да се сака – љубовта и пријателството бараат разбирачка, а ние мора да се разбереме!

Популарниот македонски актер Драган Спасов Дац, кој успешно плови и во музичките води, преку објава на Фејсбук му се обрати на бугарскиот премиер Бојко Борисов и му ја испрати својата најнова музичка нумера „Целувката на Ана“ со оглед на тоа што пред неколку месеци токму Борисов во својот автомобил ја пушташе популарната „Корона чао“ на Дац и Александар Митевски.

„Господине Борисов,Ви пишувам на мојот јазик затоа што знам дека добро се разбираме и за нашите два јазика немаме потреба од преведувач.
Господине Борисов,
кај нас првиот комшија е како роднина. Кај него одиш да побараш помош во секое време, а и тој го прави истото кога ќе му затреба нешто. Дали ти требало шеќер, брашно, леб, клешта, помош да се пренесе нешто… тука е првиот комшија.Ако не си во добри односи со првиот комшија, ќе треба за едно штрафче да одиш спрат подолу или погоре, но тој не ти е прв комшија, затоа што веќе си има свој прв комшија. Сигурен сум дека тоа е случај и кај вас, па ќе ме разберете за што ви зборувам. Ние сме срдечни луѓе, полни со љубов, кои знаат да сакаат кога се сакани. Има и од оние другите, но такви има секаде. Лесно е да се мрази, тешко е да се сака, затоа што љубовта и пријателството бараат разбирачка, а ние мора да се разбереме.

Господине Борисов,
со Александар направивме еден проект кој се вика “Љубовен пасош”, каде пееме љубовни песни од целиот регион. Досега имаме македонска песна, грчка песна, српска, босанска, влашка, руска, турска, бугарска… Мисијата на нашето дуо е да шириме љубов преку музиката.Сите тие се прекрасни песни, испеани со многу љубов, а за песната и љубовта – нема граници, посебно ако не ни треба превод за да ги разбереме зборовите. Нашите два јазика се слични и оттаму вие без проблем ја слушавте нашата преработка “Корона чао”, дури и ја споделивте на вашата ФБ страница.Колку повеќе јазици разбира човекот, дотолку е побогат.Еве, слушнете ја “Целувката на Ана”, песната која неодамна ја отпеавме во оригинал на бугарски јазик, како дел од “Љубовниот пасош” и да не дозволиме наместо од првите комшии, да се симнуваме спратови подолу за било каква помош.Затоа што тие, долу или горе, веќе имаат свои први комшии.

Поздрав од Дац и Александар“, пишува во објавата.

Слушнете ја нумерата:

Слични објави

Вкусови што се памтат: Руска кујна – Руски компир со ракчиња (РЕЦЕПТ)

Милена Ризовска

Ова звучи светски: „Твоите очи Лено мори“ преработена од Cyrillic во модерен дип-хаус звук! (ВИДЕО)

Еспресо

ФОТО: Мелем за очи – Никол Шерцингер лежи покрај базен во танга-бикини!

Васко Спасоски

Како Кирил и Методиј станаа Бугари, во време кога не постоеле нации!

Слободен Печат

Стојанов: Треба да се почитуваат мерките за да не се оптерети премногу здравствениот систем

Слободен Печат

ВИДЕО: Косовската влада ги затвори СИТЕ АПТЕКИ во СЕВЕРНА МИТРОВИЦА, Србите бесни!

V. T.

Остави Коментар

11 + девет =

Слични објави

ВИДЕО | Марија Шерифовиќ призна дека фантазира за венчавката и дека сака да има дете во иднина

Еспресо

Документи за вакцината на Фајзер/Бионтек цел на хакерски напад

Еспресо

Семејството на Дујмиќ одлучи да ги донира неговите органи: Така и понатаму ќе живее

Еспресо

Милијардер од Канада обвинет за силување на 10 тинејџерки на кои им ветувал големи кариери

Слободен Печат

ФОТО | Кое е новото момче на Цеца: Син на поранешен спортист и политичар, угостител и татко на малолетна ќерка

Милена Ризовска

Интервју Даниела Колева, кандидатка на СДСМ за пратеник од Кавадарци: Кандидатурата е одраз на мојата општествена одговорност