ДОБИ ОТКАЗ поради РАСИСТИЧКА СЛИКА за кралското бебе

Новинарот Дени Бејкер денеска бил отпуштен од своето работно место во „Би би си“ откако на Твитер објавил невкусна расистичка слика.

На својот профил објавил фотографија со облечено шимпанзо и опис „кралското бебе ја напушта болницата“.

Тој се обидел да објасни дека воопшто немал расистичка намера, туку само шеговита.

Според „Би би си“, твитот на Бејкер бил сериозна грешка и дека се оградуваат од неговиот став.

Меган Маркл често е на тапет на расистите на социјалните мрежи, поради нејзиното мешано потекло, а злобните јазици не го поштедија ни бебето старо само неколку дена.

расистичка слика
Принтскрин

Прочитајте и што предвидуваа астролозите за бебето на Меган и Хари.

ЈА ИСПОЧИТУВА ТРАДИЦИЈАТА: Галовеј почести мекици за кралското бебе

 

Слични објави

Можат да ви послужат како инспирација: Славните личности ги избраа овие песни за прв танц со партнерот! (ВИДЕО)

Еспресо

Актерката вака ја одржува линијата во СЕДМАТА ДЕЦЕНИЈА (ВИДЕО)

Igor

Овие хороскопски знаци сакаат секогаш да бидат во центарот на вниманието

Igor

Супер директор: Им поделил на вработените 1,6 милиони долари што ги заработил на берза

Еспресо

Нов тренд од Кајли-панталони САМО за најхрабрите!

Igor

КОНЕЧЕН ОДГОВОР: Дали е поздрава туната или сардината?

Igor

Остави Коментар

11 − осум =

Слични објави

Поради овој „срам“ Ник Џоунс секогаш ќе ги памти Греми наградите! (ФОТО)

Еспресо

Пејачката Тамара Тодевска ќе настапи во геј-клуб во Лондон!

Слободен Печат

Дара Бубамара дава 5.000 евра за нејзиниот син да не се дружи со „глупавите селски деца“

Еспресо

Џенифер Лопез има двојничка: Сличноста меѓу оваа девојка и пејачката е неверојатна! (ФОТО)

Igor

Прво ја изневери, а пред девет дена се прошетаа како среќно семејство! Сега актерката се појави без прстен на рака! (ФОТО)

Васко Спасоски

Синот на Аркан: Доколку Цеца сака помирување прво мора да го направи ова!

Еспресо