Братот на Ники Минаж силувал дете од 11 години: Реакцијата на раперката ја налути јавноста, а монструмот е осуден на 25 години затвор

Џелани Мараж, братот на раперката Ники Минаж (37), осуден е на 25 години затвор поради сексуално злоставување на девојче од 11 години во својот дом на Лонг Ајленд.

Како што пишуваат светските медиуми, инцидентот се случил во 2015 година, кога мајката на несреќното девојче била на работа.

Џелани, како што се пренесува, во повеќе ситуации го злоставувал девојчето.

Со ДНК анализа е потврдено дека Џелани Мараж навистина е одговорен за овој монструозен чин.

Пред судот сведочел и помладиот брат на девојчето, бидејќи бил очевидец на ужасниот настан.

Адвокатот на Мараж се жалел на овие обвиненија, но сите жалби биле отфрлени.

Џелани на судењето изјавил дека тој имал проблеми со алкохолот и дека бара „втора шанса“.

Ники Минаж не била присутна во судницата, но писмото кое го напишала во одбрана на својот брат каде го нарекува „внимателен, добар и нежен“, било прочитано пред судијата, што наиде на големи критики во јавноста. 

Исто така, адвокатите на Мараж потенцирале дека нивниот клиент има здравствени проблеми, односно дека се соочува и со хипертензија. 

На крај е донесена пресуда  братот на славната пејчка да оди во затвор, каде ќе помине полни 25 години.

Слични објави

Снимка од Луна Џогани предизвика „војна“ на социјалните мрежи: Кога ќе погледнете, ќе ви стане јасно зошто! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

ОВИЕ натпреварувачи се пласираа во финалето на Евровизија

Igor

Откажан концертот на Малума во Албанија!

Васко Спасоски

Се бакнуваа, се тегнеа за уши и што ли уште не: Саша Ковачевиќ на јавно место разменува нежности со девојка му Зорана (ФОТО)

Igor

Под мразот на Антарктикот откриени остатоци од древна прашума

Еспресо

Ќерката на Цеца без грам шминка, скапа гардероба и гламур направи НЕСЕКОЈДНЕВНО ВИДЕО!

Igor

Остави Коментар

три + тринаесет =

Слични објави

Дневен хороскоп за ден 16.02.2020: Скорпијата ќе добие одлична работна понуда, а Бикот ќе се опушти покрај пријателите

Еспресо

Хари повторно на удар на медиумите: Меган му зборува, тој ја игнорира (ВИДЕО)

Igor

Браковите од 2020 ќе траат ЗАСЕКОГАШ: Еве кој датум е најдобар за пред матичар

Igor

Џастин Бибер отворено проговори за својот сексуален живот!

Еспресо

Меган Маркл го напаѓа кралското семејство: Не ме заштитија за време на бременоста!

Еспресо

Двејн Џонсон повторно ги воодушеви фановите: Погледнете што правеше со ќеркичката! (ВИДЕО)

Еспресо