Бикот го очекуваат нови деловни можности, а Вагите некој денар плус на сметката

ОВЕН

РАБОТА: Денот нема да биде поволен за деловни патувања, па затоа откажете ги. Не правете ги работите со сила.
ЉУБОВ: Оние кои се сами, денес имаат можност да запознаат привлечно лице.
ЗДРАВЈЕ: Одлично.

БИК

РАБОТА: Можно е некој од соработниците од минатото повторно да ве контактира за некои нови деловни можности.
ЉУБОВ: Во љубовта лесно ќе влегувате во конфликт со партнерот.
ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со притисокот.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Во вашата глава ќе се таложат разни планови за иднината, но обидете се малку да ја намалите тензијата.
ЉУБОВ: Во љубовта лицето кое ви се допаѓа е променливо, нема да знаете што да правите.
ЗДРАВЈЕ: Започнете со физичка активност.

РАК

РАБОТА: Можете да се надевате на сосема стабилна ситуација кога станува збор за работата и финансиите.
ЉУБОВ: Во љубовта имате прилика да се смирите со саканото лице, доколку деновиве сте имале некои кавги.
ЗДРАВЈЕ: Без поголеми проблеми.

ЛАВ

РАБОТА: Можно е денес да немате премногу среќа во работата, па наместо да форсирате, смирете се.
ЉУБОВ: Во љубовта препорака е да го релаксирате саканото лице, не да го заморувате.
ЗДРАВЈЕ: Ќе бидете исцрпени, одморајте повеќе.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Денес ќе имате повеќе проекти од планираното, погдответе се да го загреете столчето.
ЉУБОВ: Во љубовта време е за посериозни чекори.
ЗДРАВЈЕ: Во љубовта можено е покрај погрешно лице да барате емотивна стабилност.

ВАГА

РАБОТА: Денес очекувајте некој денар плус на вашата сметка. Ќе се појави проблем кој без голем напор ќе го решите.
ЉУБОВ: Оние кои се слободни ќе се заљубат во повозрасно лице, оние во врска ќе посакаат брак.
ЗДРАВЈЕ: Направете контролна крвна слика.

СКОРПИЈА

РАБОТА: Во текот на денешниот ден ве очекува прилично опуштена ситуација. Нема да имате премногу деловни обврски.
ЉУБОВ: Ве очекува многу позитивна атмосфера на деловен план. Имате причина за радости.
ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со видот.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Доколку сте планирале некои ризични деловни инвестиции, денес денот е поволен за тоа.
ЉУБОВ: Во љубовта ситуацијата ќе биде стабилна.
ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на исхраната, можни се проблеми со желудникот.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Можете да имате комплетна доверба во вашиот колега, соработник, бидејќи имате иста цел.
ЉУБОВ: Во љубовта можно е уште да не сте подготвени за посериозна врска со саканото лице.
ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со главоболка.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Задоволни сте со своите постигнувања и сметате дека сте направиле голем успех.
ЉУБОВ: Во љубовта доколку сте сами трудете се да го освоите лицето кое ви се допаѓа.
ЗДРАВЈЕ: Одлично.

РИБИ

РАБОТА: На работното поле ќе доживеете значително подобрување кога станува збор за заработката. Ќе добиете јавни пофалби.
ЉУБОВ: Во љубовта оние кои планирале да предложат брак, ќе добијат позитивен одговор.
ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на килограмите, обидете се да ги намалите.

Слични објави

Да признаев дека сум ГЕЈ никогаш немаше да станам актер (ФОТО)

Igor

Секси е благ збор: Сузана Гавазова се соблече на крајот од летото (ФОТО)

Igor

Деми Ловато е во врска со младата ѕвезда, а Инстаграм е виновникот кој ги откри! (ФОТО)

Еспресо

Поп дивата договорила состанок со принцот Вилијам, но тој никогаш не се појавил

Еспресо

Кој хороскопски знак најмногу мастурбира, а кој глуми оргазми?

Igor

Вил Смит од шега го снимал прегледот! Докторите му откриле опасна работа во стомакот! (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

4 × 3 =

Слични објави

МОЖЕТЕ ДА ИМ ВЕРУВАТЕ: Родените во овој хороскопски знак секогаш ќе ја чуваат вашата тајна

Igor

Блогерката Зорана позира во танга-бикини: Фановите се прашуваат дали повторно има фотошоп? (ФОТО)

Васко Спасоски

Карлеуша објави жешко селфи доцна навечер: Градите кипат од сите страни (ФОТО)

Igor

Кантри пејачка (25) позитивна на коронавирус: Ги загубив сетилата за вкус и мирис

Еспресо

СЕКОГАШ ЕКСТРЕМНА: Викторија Бекам шета во ДВА БРОЈА ПОГОЛЕМИ ПОТПЕТИЦИ, а нивната боја… (ФОТО)

Igor

Кајли Џенер со совети за справување со изолацијата: Мојата бременост ме подготви за ова

Еспресо