Беше една од најатрактивните ПОРНО АКТЕРКИ, а сега држи предавања за ВЕРАТА: Го пронајдов Бог! (ФОТО)

Некои девојки кои биле чесни сестри ја замениле кариерата и прешле во филмовите за возрасни, но постојат и актерки кои од таа индустрија се завртеле кон верата.

Ѕвездата од филмовите за возрасни Бритни Де Ла Мора (32) многу пати се најде на насловните страни на медиумите, а последен пат беше во центарот на вниманието бидејќи изјави дека сака да стане евангелски проповедник. Во тоа и успеа.

Иако од порнографијата годишно заработувала отприлика околу 400.000 евра работејќи под името Џена Присли, снимајќи стотина еротски филмови, таа ја напушти порно-индустријата и се заврте кон верата. Долги години била зависна од дрога, но животот и се променил кога „го пронашла Бог“.

– Бев една од најатрактивните порно актерки. Се обидував да ја напуштам индустријата без помош од Бог, но не можев бидејќи во реалниот живот Бог и порно филмовите не се поврзани, раскажа таа.

Од еротските филмови толку многу заработувала што на себе си си подарила најнов Мерцедес, како и најнови Луј Витон торбички и Кристијан Лобутин потпетици.

– Имав многу пари, но се мачев со плаќањето на станарината бидејќи бев зависна од дрога – изјави Бритни која трошела илјадници долари месечно за да се снабди со дрога.

https://www.instagram.com/p/B3Al06AgycV/?utm_source=ig_embed

Откако побегнала од порно индустријата, Бритни работи како агент за недвижнини, а со сопругот е многу вклучена во работата на црквената заедница. Имаат и деца.

Често оди на конвенции за индустријата за возрасни на кои држи говори за верата, а пред две години покрена и блог преку кој пишува постови со кои сака да им помогне на актерите и ѕвездите во порно филмовите да успеат да заминат од таа индустрија и да започнат да работат друга работа.

Слични објави

Ова се ѕвездите од албанската естрада кои ќе постат во Рамазан

Igor

„Изгубената“ песна на ФРЕДИ МЕРКЈУРИ објавена 28 години по неговата смрт

Igor

Натали Портман на црвениот тепих прошета во целосно проѕирен фустан (ФОТО)

Igor

Винона Рајдер: Сакав да се дружам со Анџелина Џоли, ме разочара

Igor

Сергеј Трифуновиќ на „Олд трафорд“ ја пееше химната на Ливерпул (ВИДЕО)

Igor

Стопете ги мастите со овие 20 кардио вежби (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

дваесет − седумнаесет =

Слични објави

Скандалозниот развод на Џони Деп и Амбер Хард поприма нови размери: Се спомува Илон Маск и секс во тројка

Еспресо

Фустани кои го заземаа модниот трон: Еве кои модели ќе владеат на улиците (ФОТО)

Igor

Ријалити ѕвездата го откри името на познатиот фудбалер кој и направи дете, но се покаја (ФОТО)

Васко Спасоски

Џенифер Лопез откри кој ќе ја испрати до олтарот за третиот брак

Igor

МНОГУ МАНЕКЕНКИ НЕ БИ СЕ ОСУДИЛЕ НА ОВА: Емили Ратајковски позираше недепилирана, па испрати јасна порака (ФОТО)

Igor

Бела кожа, затегнато лице и тенка половина на 62 години: Сите гледаа во сестрата на Мајкл Џексон (ФОТО)

Igor