Актерката позната како Хурем Султан сподели фотографии со двете ќерки

Една од најпознатите турски актерки која ја толкуваше улогата на Хурем Султан во серијата „Сулејман Величествениот“, Мерјем Узерл неодамна стана мајка по втор пат.

Исто како што нејзините улоги беа следени со голема љубопитност на малите екрани во Турција и кај нас, публиката сега е подеднакво заинтригирана и од нејзиниот приватен живот.

Instagram
Instagram

Актерката Узерл на својата втора ќерка ѝ го даде името Лили Кои, а деновиве на своите обожаватели им покажа колку ужива во мајчинството. Таа на својот инстаграм-профил сподели серија фотографии од своите две ќерки. 

Актерката дури во петтиот месец од бременоста ја потврди веста дека го очекува своето второ дете.

Instagram
Instagram

Лара долго време сакаше брат или сестра, пресреќна сум што нејзината желба наскоро ќе се оствари. И исто така сум среќна зашто основам свое семејство“, тогаш изјави таа.

Instagram
Instagram

Мерјем својата втора ќерка ја роди на 8 јануари и иако не потврди кој е таткото на нејзината ќерка, турските медиуми почнаа да шпекулираат дека станува збор за актерот Каглас Ертугрул, со кого наводно е во врска веќе некое време.

Узерли моментално живее во Берлин, а според нејзините објави на социјалните мрежи, се чини дека во последно време повеќе добива ангажмани како модел, отколку како актерка.

Instagram
Instagram

Таа исто така се „фрли“ во претприемачките води и отвори продавница за здрави бонбони во центарот на Берлин. Станува збор за поздрави верзии на чоколадо, бонбони и џемови.

Преземено од Слободен Печат.

Слични објави

Емотивна порака на актерката Јелена откако пристигна дома со наследникот Јаков! (ФОТО)

Васко Спасоски

Меланија без грешка! Прекрасниот фустан и широката насмевка ги воодушевија присутните! (ФОТО)

Igor

Ј.К. тврди: Личност со име Врањеш О. е виден во автомобил пред мојата куќа, ја известив полицијата! (ФОТО)

Васко Спасоски

„Conquering lion“: На почеток бевме бунтовни и сакавме агресивни ритмови, сега ја завртевме музиката во друг правец – интервју! (ВИДЕО)

ФОТО: Моника Белучи блеска и на 57 години: Со новите фотографии ги запали социјалните мрежи

Васко Спасоски

Мило Ѓукановиќ го жени синот единец: Свадбената веселба е закажана за на Свети Стефан (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

пет × 2 =

Слични објави

Јелена Јанковиќ бремена, таткото на нејзиното дете е угледен доктор, а за нивното запознавање е „виновен“ Новак Ѓоковиќ

Еспресо

Цеца доби романтичен подарок од мистериозна личност! (ФОТО)

Еспресо

Пејачот Огнен Здравковски го победи вирусот, па порача: Чао Корона! (ФОТО)

Васко Спасоски

Момчето од „Терминатор 2“ уловено во бар – Неговиот изглед ги шокираше сите (ФОТО)

Еспресо

Стајлинг кој ги отсликува 70-те: АМАЛ КЛУНИ мамеше погледи со овој фустан (ФОТО)

Igor

Целиот свет е во шок: Загина Коби Брајант – еден од најдобрите кошаркари на планетата!

Васко Спасоски
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian