1ТВ слави една година постоење со хуманитарна донација наместо огномети

1ТВ денеска слави една година постоење, со пригодна свеченост која се одржува во Македонската филхармонија.

По тој повод, сопственикот Бојан Јовановски донираше сума од 5.000 евра за лечењето на тригодишната Васвије, која има тумор на мозокот и треба да се оперира во приватна клиника, а потоа и да започне со хемотерапија.

– Парите наместо за огномет, одлучивме да ги донираме за лечењето на Васвије – рече Јовановски во своето обраќање до присутните гости во Македонската филхармонија.

Слични објави

ДАЛИ СТЕ НИМФОМАНКА? Овие 5 знаци ќе ви дадат одговор

Igor

СТАНА МАЈКА за прв пат на 45 години! Познатата пејачка не ја крие среќата

Igor

Благи мини-пити со мед и ванила РЕЦЕПТ

Igor

4 многу едноставни работи кои мажите ги посакуваат во креветот

Igor

Кејти Пери го намачка Орландо Блум со шлаг и на необичен начин го откри полот на бебето

Еспресо

Принцот Џорџ наполни 7 години: Палатата сподели нова фотографија од славеникот (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

три × три =

Слични објави

Ќерката на Том Круз без него го прослави 13. роденден, а тој се уште не сака да ја види

Igor

Скриена плажа: Оние кои ќе ја пронајдат, го откриле „рајот” (ФОТО)

Еспресо

5 корисни совети како да ги прикриете килограмите доколку ви пречат

Igor

Кеба и неговата сопруга ја „блокирале“ Северина на Инстаграм!

Васко Спасоски

МАЛИ ЖЕНСКИ ТАЈНИ: Овие нешта скоро секоја девојка ги премолчува пред новото момче

Igor

Перверзно скапо: Кајли и Крис се сликаа во приватниот авион и се пофалија со торби од 280.000 евра (ФОТО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian