17.8 C
Скопје
00:56 - 26 мај, 2024

Од цената ќе ви се заврти во глава: Вака изгледа најскапата венчаница во светот! (ФОТО)

Овој фустан само неколку луѓе на светот можат да си го дозволат…

Прескапата венчаница попрскана со кристали, египетскиот дизајнер, ја затвори модната ревија.
Дизајнерот Хани Ел Бехари го креираше најскапиот свадбен фустан на светот, кој вреди вртоглави 15 милиони долари, а го носеше познатата египетска актерка Маи Омар.

Фустанот е целиот попрскан со кристали и има вел долг неколку метри кој е украсен со ѕвездички. Предниот дел е пократок така што ги открива нозете, додека позадината на фустанот е до подот.

Идеален модел за оние дами кои сакаат гламур и раскош.

Овој дизајнер е познат по екстравагантните парчиња, но овој фустан се надмина себе си. На сметка на креацијата пристигаа само позитивни коментари.

Слични објави

МакеДокс – Повик за Докуникулци 2024

еспресо

Интервју со протојереј – ставрофор Александар Димоски, парох Струшки: Спасе и Спаса Вишенски се впишаа во Диптихот на светиите

Јасмина Кантарџиева Димков

Велика сабота: Што (не)треба да правите на овој ден

еспресо

Велики петок: Што (не)треба да се прави на овој ден

еспресо

Велики четврток: Што (не)треба да правите на овој ден

еспресо

Кога да ги миете прозорците пред Велигден: Не пропуштајте го овој ден

еспресо
Се вчитува....