Романтични гестови кои се знаци за тревога

Во нова врска сте и партнерот ви е претерано романтичен? Можеби е време да ги фрлите розовите очила.

Филмовите ни даваат погрешна перцепција дека романтичните гестови се супер и здрави на почетокот на врската, но следниве знаци ќе ви покажат дека всушност, е време за тревога:

Прерано ви изјавува љубов

Едно е ако јасно ви даде до знаење дека му се допаѓате и дека има сериозни намери со вас, а сосема друго е ако уште во првата недела ви вели „Те сакам“ или „Ти си мојата сродна душа“. Ваквата импулсивност е карактеристична за нарцисоидните луѓе и на оние кои сакаат да контролираат.

Споделува лични детали на првиот состанок

Не постои кодекс за однесување на првите состаноци, но она што е сигурно е дека нема потреба да се споделуваат детали од приватниот живот, особено од претходните врски. Оваа личност најверојатно не е подготвена повторно да биде во сериозна врска.

Постојано ви праќа пораки

Возбудата на почетокот на врската е навистина интересна и често едвај чекаме да добиеме порака. Но, ако дојде до момент кога сте презаситени од тоа и превртувате со очите кога ќе го видите неговото/нејзиното име на екранот, тогаш постои голема шанса дека се работи за посесивна личност која нема да знае да ги почитува вашите граници.

Сака постојано да сте заедно

Ако нема почит за тоа дека имате и работа и семејство и пријатели, време е да се вклучи црвената тревога. Треба уште на самиот почеток да ги разграничите нештата и ако веднаш не сфати, нема да сфати никогаш…

Слични објави

ТИЈАНА откри со кого ТАМАРА ќе снима дует

Igor

Како да ги избегнете постојаните кавги со партнерот? Еве како…

Igor

Сите во шок: водителот Огнен Амиџиќ на својот Твитер објави порно-видео (+18)

Igor

Анџелина првпат ги отвори вратите од домот вреден 25 милиони долари, а сите го забележаа необичниот домашен миленик (ФОТО)

Igor

Каде завршиле парите кои Шабан Шаулиќ однапред ги земал како капар?

Igor

Бизарно видео од кралицата на попот ја згрози планетата: Мадона и по 30 години успеа да ги шокира обожавателите (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

четири × 3 =

Слични објави

ВИДЕО: Шеќерни јаболка на стапче – Направете си го ова попладне повесело и повкусно!

Еспресо

Вашиот хороскоп за 27 декември

Еспресо

Анџелина Џоли го преболи Бред Пит и почна да излегува со други мажи! (ФОТО)

Igor

МОНИКА БЕЛУЧИ и на 55 години остава без здив (ФОТО)

Igor

Сораја на плажа: Тоа не е костим за капење, тоа е СКАНДАЛ (ФОТО)

Igor

„СЛОБОДЕН ПЕЧАТ“ ОТКРИВА: Кое е момчето на новата министерка и со што се занимава (ФОТО)

Igor