Принцот Вилијам ужасно се однесувал кон Кејт – Како ВООПШТО завршиле во брак?

Ендрју Мортон, авторот на книгата „Вилијам и Кетрин“, која излезе пред венчавката на војводата и војвотката од Кембриџ, тврди дека нивната врска била катастрофална и дека бројни пријатели се чудат како воопшто завршиле во брак.

Во книгата за кралската двојка зборувале луѓе кои се дружеле со нив додека биле во врска и ретко кој има убаво мислење за нивната врска во која, Вилијам, наводно, ја третирал Кејт како слугинка.

Кога Вилијам и Кејт во 2007 година накратко ја прекинаа врската, бројни пријатели помислиле „Конечно се заврши тоа“, тврди Мортон. Вилијам ја држел Кејт на поводник и ја сфаќал здраво за готово, па често ја игнорирал во друштво, особено кога разговарал со други луѓе.

– Нивната врска постојано беше на работ. Секогаш проблеми и кавги. Вилијам ја третираше Кејт како слугинка, а не како девојка – рекла една пријателка на кралската двојка и додала дека принцот со Кејт можел да прави сè што ќе посака.

Слични објави

Тамара Тодевска во друштво на најинспиративните жени од Балканот!

Еспресо

Поради неа се разведе, а сега ЈА ОСТАВИ: Има помалку од 50 килограми, изгледа анорексично

Igor

ХОЛОГРАМ на Витни Хјустон тргнува на турнеја, семејството вели дека „таа би го сакала тоа“! (ВИДЕО)

Еспресо

Ема Стоун е принудена да ја откаже венчавката поради коронавирусот

Еспресо

Доживеале нешто што не може да се замисли: Меган Маркл им помогнала да направат селфи!

Слободен Печат

Како да спречите стареење на кожата на вратот? Едноставно е…

Еспресо

Остави Коментар

2 × пет =

Слични објави

Луна Џогани во бела маичка под која нема градник пееше на забавата во „Задруга“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Бред Пит ги запознал децата со новата девојка – Реакцијата на Анџелина е (не)очекувана

Слободен печат

Храброста се исплаќа: Оваа жичара нуди прекрасен поглед од повеќе од 1.800 метри! (ФОТО)

Еспресо

Дневен хороскоп за 11.01.2020 – дознајте каков ден ве очекува!

Васко Спасоски

Музиката сепак познава граници: Вдовицата на Оливер Драгоевиќ откри зошто тој не сакал 27 години да пее во Србија (ВИДЕО)

Igor

Ја тргна Бела Хадид од тронот – Ова е најубавата жена во светот! (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо