Орландо Блум дома си го чува СКЕЛЕТОТ од своето куче

Актерот Орландо Блум и по смртта на својот љубимец во 2016 година, го чува неговиот скелет во станот и редовно му посакува добра ноќ, пренесува британски Сан.

„Беше одличен придружник и многу бев вознемирен кога умре. Го задржав нековиот костур. Знам дека за некои тоа ќе звучи чудно, ама убаво е направен и сè уште можам да му речам добра ноќ“, рекол Блум.

Instagram

Орландо го спасил своето црно куче во 2004 година откако го пронашол за време на снимањето на „Небеското кралство“ во Монако. Оттогаш редовно можеле да се видат на прошетка во Њујорк. Глумецот во 2015 година дознал дека кучето има болест на црниот дроб и тоа го поделил со своите фанови на Инстаграм, а една година подоцна песот починал.

По неговата смрт Орландо го вдомил кутрето Мајти, чии фотографии редовно споделува на социјалните мрежи.

„Јас сум Британец и ние сме нација љубители на кучиња. Но дури и да не сум Британец сè уште би бил љубител на животни, особено на кучиња. Не можам да си помогнам себеси“, рекол Блум.

Слични објави

Исланд со провокација на Евросонг, обезбедувањето веднаш реагираше (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Роден е тапанарот Карл Палмер, „The temptations“ го објавија својот деби албум и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Ова е актерката со која Чолиќ се забавувал! Песната „Ноќ ми те дугује“ е посветна на неа! (ВИДЕО)

Igor

Тетоважите на АНЏЕЛИНА ЏОЛИ:„Веќе никогаш нема да бидам глупава да си истетовирам име од маж“

Igor

Татјана Алексиќ: Читаме за да постоиме!

Александра Велинова

Најоткачените модни комбинации за изминатата година! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Остави Коментар

пет + 12 =

Слични објави

НАЈГОЛЕМИОТ КАВАЛЕР ВО КАН: Џентлменски гест на Шнајдер

Igor

Наоми гола во пустина (ФОТО)

Igor

Во вртлогот на љубовта и војната: Династијата Романови, трагична судбина на руските принцези

Еспресо

Не ви оди? Овие 5 знаци се показател дека го трошите животот на погрешни работи!

Еспресо

Легални намирници чија прекумерна употреба предизвикува халуцинации

Еспресо

Кои се и како изгледаат 12-те најбогати жени во светот?

Еспресо