Непланиран, спонтан, страствен – кој секс е најдобар?

Во пракса, добриот секс не е како на филмовите, а особено не како на филмовите за возрасни.

Истражувањата покажаа дека всушност најдобриот секс е оној кој се планира, покажала студијата спроведена во Германија, чии резултати се објавени во „Магазинот за сексуални истражувања“.

Во студијата учествувале 966 парови (главно хетеросексуалци), кои отворено зборувале за своите сексуални активности. Освен квалитетот на сексот, воедно се испитувани и нивните карактеристики.

Крајниот резултат на студијата покажал интересен резултат. Имено, луѓето кои се дисциплинирани, амбициозни и насочени кон успех се позадоволни на сексуален план од спонтаните.

Најзадоволни се жените кои се во брак со одговорен маж, кој се труди да ја задоволи партнерката.

Студијата покажала дека договорениот секс долева масло на огнот и дозволува фантазирање, кое набрзо се реализира.

Слични објави

Драма во домот на Лепа Брена! Боба пиел два дена без прекин па се „срушил“! (ФОТО)

Igor

Дадилката откри дека Анџелина на децата им дозволува да пијат алкохол (ФОТО)

Igor

Некогашниот секс-симбол поради операциите и болеста го смени личниот опис! (ФОТО)

Igor

Киднапирала маж што го запознала на Тиндер и го нападнала

Igor

Легендарната пејачка со песната „I will survive“ демонстрираше како да се заштитат луѓето од коронавирус! (ВИДЕО)

Еспресо

Старлетите ги закопаа секирите: Повторно се блиски другарки

Igor

Остави Коментар

оне × 3 =

Слични објави

Музички времеплов: Последниот настап на Елвис Присли, кралот на рок музиката

Еспресо

Никол Шерцингер скршена: Го убија братучед ми и побегнаа, помогнете ми!

Igor

Зошто Никола Тесла умрел во сиромаштија и во долгови?

Слободен печат

Фигура од свадбената торта на Слеш се продава на „eBay“ со вистинска коса од музичарот (ФОТО)

Еспресо

Ова никој не го очекуваше од неа: Актерката Ирена Ристиќ објави провокативна фотографија

Igor

Српска старлета од каталогот се нашла на страница за возрасни (ФОТО 18+)

Igor