Дуа Липа се раздели од саканиот?

Дуа Липа и саканиот Исаак Кареу се разделија, само 18 месеци откако се смирија. Парот кој е со голема разлика во годините, Дуа 23 и Исаак 33, се смири пред 18 месеци, јавува Газета експрес. Извори блиски до парот изјавиле дека парот повторно се разделил затоа што „имаат потешкотии да поминат повеќе време заедно“.

„Дуа и Исаак копнеат да се сретнат откако се смирија. Тие сакат работите да функционираат подобро и да имаат повеќе време еден за друг, но работите стануваат се потешки, бидејќи двајцата се со ограничено време“, изјавил изворот.

Во 2013 година Дуа ја започна врската со моделот, кој подоцна почна да работи во кујна, врската им траеше четири година и тие се разделија во 2017 година. Дуа започна нова врска со Паул Клеин пред да се смират со Исаак во јануари минатата година.

Експрес пренесува дека MailOnline контактирал со претставници на Дуа и Исаак за да коментираат за овој натпис, но тие не дале коментар.

Слични објави

Уште еден удар за кралското семејство: Меган Маркл ја извади бурмата! (ФОТО)

Слободен Печат

Дали петтото дете е на пат? (ФОТО)

Igor

Лежерен аутфит и бакнежи во јавност: МЕГАН МАРКЛ повторно ги КРШИ ПРАВИЛАТА (ФОТО)

Igor

Вложете труд во својата врска – 4 чекори со кои ќе ја унапредите и подобрите

Igor

Се сеќавате на Оливера Ѓоргоска? Беше најзгодна на естрадата, а се шпекулираше дека му беше девојка на Врчак! (ФОТО)

Igor

По 47-те експлицитни фотки кои ги виде светот, атрактивната водителка уште повеќе им го мати паметот на мажите! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

три × три =

Слични објави

На Карлеуша не ѝ здосади да се соблекува: Повторно полугола (ФОТО)

Васко Спасоски

Погледнете каква „риба“ е Марија од „Ај Кју“: Ова се нејзините најжешки фотки (ФОТО)

Igor

Преубавата манекенка Викторија Јаначковиќ објави фотка за која долго ќе се зборува! (ФОТО)

Васко Спасоски

Запознајте ја Кристина Поптрпева, скопјанката со најубаво деколте (ФОТО/ВИДЕО)

Igor

Една од најатрактивните српски пејачки стана машко, фановите и се изнасмеаа (ФОТО)

Igor

Ноне го покажа новото момче (ФОТО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian