Дали на мажите навистина им се допаѓа секси долната облека?

Многу девојки и жени се нашле во ситуација да облечат секси долна облека, која не секогаш е удобна и да не ја добијат саканата реакција од својот партнер.

Од некоја необјаснива причина, мажите не знаат како да изреагираат кога ќе ја видат својата партнерка во мрежести чорапи и стегнат корсет. Од друга страна, некои девојки ова го сфаќаат како навреда и неценење на нивниот труд.

Кога жената ќе облече таква долна облека, од една страна се чувствува храбро, самоуверено и секси, но од друга страна покажува дел од себе кој изгледа ранливо. Би можело да се каже дека не секој маж сака секси тантела и мрежи. Некои воопшто не го сакаат тоа, други пак, имаат лични фаворити кога се во прашање боите, моделите и материјалот.

Наједноставно би било кога девојката би се обидела „од околу“ да го праша партнерот што му се допаѓа, но тоа би го уништило изненадувањето. Затоа е добро да се почне со помалку екстремни модели, па да се следи реакцијата.

Само на тој начин жените нема да се доведат во ризик да се чувствуваат навредено и непосакувано доколку на партнерот не му се допадне изборот.

Слични објави

Неда Украден за славата имала помош: Погледнете како со внуките витка сарма (ФОТО)

Igor

Наталија го лекува Нејмар по повредата! Атрактивната Хрватка му го „украде“ паметот на фудбалерот! (ФОТО)

Igor

Помош во кујната: На кои начини можете да го искористите оризот

Еспресо

Шарлиз Терон НЕПРЕПОЗНАТЛИВА: Малку жени би се осмелиле на ваква фризура (ФОТО)

Igor

Селена Гомез КОНЕЧНО го заборави Џастин Бибер! Еве како се збогуваше од поранешната љубов (ВИДЕО)

Igor

Доминго поднесе оставка од Операта на Лос Анџелес

Igor

Остави Коментар

3 + 11 =

Слични објави

Ова е фотографијата за која Селена Гомез доби неверојатни 8 милиони лајкови (ФОТО)

Igor

Задник за медал! Поранешната сопруга на Кајмакоски ја објави најпровокативната фотографија до сега!

Igor

ПРИЛЕПЕН ФУСТАН И ГОЛИ НОЗЕ – Јелена Розга во Белград се појави како БОЖИЦА (ФОТО)

Igor

Како да флертувате: Важни совети за „почетници“

Еспресо

Пејачка стави силикони за да не се удави (ФОТО)

Igor

Славните дами ПОЛУДЕА по новиот ИНСТАГРАМ ТРЕНД (ФОТО)

Igor