17.8 C
Скопје
01:49 - 27 септември, 2023

Скапо ќе ги чини: Три хороскопски знаци кои треба да избегнуваат лажење до крајот на август

Астролозите кажаа кој треба да избегнува да лаже до крајот на овој месец, бидејќи невистината може да доведе до непријатни ситуации.

Кои хороскопски знаци се на астро листата на лажговци кои можат да бидат фатени и тоа скапо да ги чини, прочитајте во продолжение.

Овен

Овенот следната недела треба да избегнува лаги за нивно добро, бидејќи невистината може да доведе до случајни ситуации кога вистината ќе се открие, а вие да ја изгубите довербата на другите, особено кај партнерот/ката – со кој дури може и д араскинете поради лагата. Ова особено се однесува на романтичните или семејните односи. Важно е да бидете што е можно поотворени и искрени за да ја одржите хармонијата во врската односно во семејството.

Стрелец

Стрелците не треба да лажат до крајот на овој месец, бидејќи постои ризик да се заглават во лаги и да се збунат во кажаното, а нема да биде лесно да се излезе од оваа бездна особено на работното место. Обидете се да избегнете дури и „бели лаги“ односно „лажење за добро“, бидејќи порано или подоцна тоа сепак ќе влијае на вас и на вашите односи со пртпоставените и колегите.

Водолија

Водолиите би требало да избегнуваат лажење до крајот на овој месец бидејќи вистината може пребрзо да се открие, а вие само ќе ја изгубите довербата на најблиските и ќе си го уништите угледот – важи и за лага отриена во скандал на работното место, но и во љубовната сфера. Може да имате и грижи на совеста поради прекршување на моралните принципи, бидејќи обично не сте склони да лажете.

Што ги очекува хороскопските знаци во септември: Кој ќе биде најголем среќлија, а кој да очекува проблеми и пресврти

Слични објави

„Многу сум среќна што можам да се поврзам со овој рај на земјата“-Џорџина го честита националниот ден на Саудиска Арабија

еспресо

(Видео) Тејлор Свифт го прошета новиот дечко, новинарот што ги сними остана без зборови

еспресо

ЕУ го повика Илон Маск да ги почитува законите, неговата социјална мрежа е најголемиот извор на лажни вести

еспресо

На Шакира ѝ се заканува затворска казна до осум години, затаила над 14 милиони евра данок

еспресо

Шокантно видео: Малечко дете си игра со огромен питон

Еспресо

Ново истражување за пристап кон воспитување: Децата во Јапонија се најсреќни

Еспресо
Се вчитува....