25.8 C
Скопје
14:47 - 28 мај, 2024

Скандали и нетрпение: Три хороскопски знаци може да останат без работа за време на магнетната бура

Астролозите ги именуваат хороскопските знаци кои во блиска иднина може да влезат во конфликт со некого.

Можно е тензичните ситуации да бидат поврзани со силно влијание на магнетната бура во периодот од 15 до 18 март. Нејзините ефекти може да се почувствуваат неколку дена по самата бура.

Лав

Лавовите ќе се обидат да ги ограничат своите лични граници, но нема да молчат. Претставниците на овој хороскопски знак никогаш не дозволуваат да бидат навредени и лесно можат да му кажат на човек да не се меша во нивната работа и да не дава совети кога е неповикан за тоа.

Бидејќи емотивната позадина ќе биде особено активна во периодот на магнетната бура, Лавовите може да влезат во скандал и тоа на работното место. Внимавајте и држете ги емоциите под контрола, зашто може да бидете казнети од претпоставените за ваквиот инцидент.

Вага

Вагите нема да бидат спречени да ги реализираат своите идеи и планови. Но, ако некој се осмели да им застане на патот, скандалот е неизбежен. Скандали ќе имаат и во љубовта, не само на работното место. Многу од Вагите ќе ја донесат врската до степен на раскинување, за што подоцна може да се каат. Оние кои не се во врска пак, ќе бидат нервозни и ќе ги одбиваат сите околу себе. За среќа, ситуацијата се подобрува после 20 март.

Риби

Рибите можеби нема да најдат заеднички јазик со колегите од работа или со претпоставените, поради што многу ќе се нервираат, па дури и ќе посакаат веднаш да си одат од работното место. Ситуацијата ќе ескалира и ќе ја достигне кулминација која Рибите ќе ги чини дури и загуба на работата. Затоа, внимавајте многу и не влегувајте во бурни расправии!

Слични објави

„Нова тура, нова авантура“: Никола Роквиќ откри што прави по враќањето од Егина

Еспресо

(Фото) Дарко Лазиќ чека трето дете! Се појави фотографија, пејачот го гали трудничкиот стомак на сопругата

Еспресо

(Фото) Принцезата Шарлин од Монако конечно насмеана, Алберт ѝ плаќа: Ги покажа децата

еспресо

Лепа Лукиќ напиша тестамент: Еве кому го остава богатството, но под еден услов

еспресо

(Фото) Јелена Карлеуша во јавност, го спомна и Душко: Погледнете како изгледа среде разводната треска 

еспресо

Астропрогноза за вторник, 28 мај: Лидерство за раковите, внимание за девиците

еспресо
Се вчитува....