-5.2 C
Скопје
23:58 - 25 јануари, 2022

МИРИСА НА НЕВЕРСТВО: Овие хороскопски знаци ќе почнат тајна афера

Кога нешто не штима во врската некои од нас знаат да прибегнат во тајни афери со други луѓе. Марс во квадрат на Нептун од 13-ти јануари ги забрзува и оживува импулсите за афера, односно ги прави реалност. Ако сте биле тајно заинтересирани за некој кој, не е вашиот сегашен партнер, токму за време на овој астролошки транзит ќе дејствувате.

Стрелец

Единствената причина поради која ќе се впуштите во тајна љубовна врска е тоа што немате храброст да ѝ кажете на личноста со која сте дека сте несреќни. Со други зборови, ќе започнете тајна афера за време на квадратот Марс-Нептун, бидејќи ви е здосадено да се обидувате одново и одново со партнерот, а врската е толку скапана што ѝ нема спас. Подобро ви се чини ве фатат отколку да се обидете да ја спасите сопствената врска.

РЕЦЕПТ ЗА СРЕЌА: Кои се најрадосните хороскопски знаци и што ги радува?

Овен

Подготвени сте, спремни и способни да започнете тајна афера затоа што сте го правеле тоа и претходно, а сте се извлекле. Верувате дека имате право да сакате онолку луѓе колку што ви се сака. Ако сакате да бидете интимни со другите, тогаш кој ќе ве спречи? Се разбира нема да им кажете на вашиот партнер, имајќи предвид дека ќе бидат повредени и ќе се противат. Сакате работите да одат по ваш тек и Марс во квадрат на Нептун ја поддржува вашата желба за тајна врска.

Јарец

Вашиот сегашен партнер ве нервира. Повеќе не можете да ја гледате вашата долгорочна врска како да е полна со квалитети, а сепак, премногу се плашите да ја прекинете. Па, за да се чувствувате живи, започнувате тајна врска со некој за кој не се грижите многу. Не се работи за љубов, сè што сакате е некој да ви обрне внимание, да ве праша како сте и да покаже интерес за тоа што го работите. Партнерот, според вас, мисли само на себе.

РЕТРОГРАДНИОТ МЕРКУР ПРАВИ ХАОС ВО ЉУБОВТА: Овие три хороскопски знаци ќе ги преврти „на глава“ и ќе ги промени „од пети“

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....