21.8 C
Скопје
17:53 - 23 мај, 2024

Неделен хороскоп (од 29 април до 5 мај): Посебни мигови за Јарците, љубов за Биковите, одлично за Близнаците…

ОВЕН: добредојде Марс!

Драг Овен, оваа недела планетата Венера ќе го напушти вашиот знак за да се пресели во знакот на Бик, но вие ќе ја пречекате – почнувајќи од среда – планетата Марс: ако сте во љубов, можеби нема да ги има истите искри што месецот ви ги дал. Во април нема да недостига решителност и енергија потребна за постигнување важни цели, особено на работното место. Недела е суперсреќен ден на Месечината!

БИК: добредојде, Венера!

Драг Бик, оваа недела планетата Венера ќе дојде во конјункција со вашиот знак, достигнувајќи ги Сонцето и Јупитер: небото не може да биде посреќно од ова! Следуваат прекрасни вести на полето на работата, но пред се на полето на чувствата. Оние кои веќе некое време се сингл би можеле да имаат средба и започнување врска која е предодредена да трае, додека оние кои се во пар ќе видат како нивната врска расте во интензитет и соучесништво.

БЛИЗНАЦИ: одлично!

Драги Близнаци, конечно оваа недела планетата Марс ќе престане да биде неповолна за вашиот знак и ќе почне да го поддржува: заморот и стресот од последниот период ќе бидат само далечен спомен и, малку по малку, ќе најдете енергија и желба да направите нешто големо – во очи на дефинитивно интересното лето! Обложувајте се во деновите со поволна Месечина: среда и четврток. Нервозна Месечина, пак, помеѓу петок и сабота.

РАК: добри вести!

Драг Рак, конечно оваа недела Венера повторно ќе биде активна во ваша корист! Почнувајќи од вторник, планетата на љубовта повторно ќе почне да ви се насмевнува: ако во последниот период сте доживеале моменти на напнатост или дошло до недоразбирања со партнерот, сега повторно ќе можете да се разберете, и вашата страст пак ќе се разгори! Обрнете внимание, сепак, на деновите на Месечината во опозиција- понеделник и вторник.

ЛАВ: добра и лоша вест…

Драг Лав, оваа недела ве очекуваат добри и лоши вести: добрата вест е дека – почнувајќи од среда – планетата Марс повторно ќе биде активна во ваша корист, подготвена да ви даде голема енергија и многу дополнителна сила. Лошата вест сепак се однесува на неповолниот транзит на Венера во „непријателскиот“ знак Бик, што би можело да доведе до одредени проблеми или напнатост на полето на чувствата во наредните недели…

ДЕВИЦА: со наклонетоста на Венера!

Драга Девица, од вторник планетата Венера ќе започне поволен транзит за вашиот знак, подготвена да ви даде многу дополнителна среќа во областа на чувствата! Ако неодамна сте доживеале тензии во семејството или со партнерот или не сте успеале да разјасните прашање што ви е при срце, сега ќе можете да најдете разбирање и соучесништво. Марс веќе нема да биде во опозиција од среда: ве очекува убаво обновување на енергијата!

ВАГА: Без енергија

Драги Ваги, конечно оваа недела – почнувајќи од вторник – повеќе нема да морате да го трпите противењето на Венера! Љубовта конечно ќе ви возврати со насмевка и тензиите од последниот период ќе бидат само далечен спомен. Но, за жал, планетата Марс ќе дојде на ред да влезе во опозиција, а ќе има моменти на замор и стрес, особено поврзани со работната средина па затоа ќе се чувствувате сосема исцрпено и без енергија…

СКОРПИЈА: Љубовни маки…

Драга Шкорпија, за жал оваа недела ве очекуваат лоши вести: од вторник планетата Венера ќе влезе во опозиција на вашиот знак! Во следниот период може да доживеете кризни моменти, особено во делот на чувствата… внимавајте да не донесувате избрзани одлуки! Денови на најголема тензија ќе бидат среда и четврток. Викендот е порелаксиран.

СТРЕЛЕЦ: Марс се враќа активен во ваша корист!

Почитуван Стрелец, планетата Марс ќе биде активна во ваша корист оваа недела: неодамна се чувствувавте уморни и слабо со енергија, но сега ќе доживеете добро закрепнување и на физички и на психички план. Обложувајте се на среќните месечеви денови –  среда, четврток и недела. Неповолна Месечина, пак, во малку напнатите денови петок и сабота, кога би можеле да дојде до расправии со партнерот…

ЈАРЕЦ: моментот што го чекавте!

Драг Јарец, небото конечно повторно стана појасно! Сонцето е на ваша страна, а од вторник ќе биде и планетата Венера. Ако одговорите бавно пристигнуваа до неодамна (или ако не беа она што се надевавте), од сега до крајот на месецот ќе има време за добро закрепнување. Во љубовта не може да биде подобро! Месечината ќе свети и во вашиот знак помеѓу понеделник и вторник, кои ќе бидат денови полни со романса!

ВОДОЛИЈА: Венера ви го врти грбот…

Драга Водолија, планетата Венера оваа недела за жал ќе ви го заврти грбот: љубовта ќе ви донесе тешко време во следниот период, а нема секогаш да ви биде лесно да најдете дијалог со партнерот… Искористете ги среќните денови со Месечината во конкункција: среда и четврток. Понатаму, почнувајќи од среда, планетата Марс повторно ќе биде активна во ваша корист, подготвена да ви даде дополнителна предност и убава борбена енергија!

РИБИ: месец на љубовта!

Драги Риби, следуваат одлични вести за вашиот знак, кој во име на љубовта ќе го доживее месец мај! Почнувајќи од среда планетата Венера повторно ќе биде активна во ваша корист: оние кои доживеале момент на криза во емоциите сега конечно ќе можат да го остават тоа зад себе, додека слободните ќе имаат можност да запознаат некој посебен… Суперсреќни денови се петок и сабота, со Месечината во знакот!

Слични објави

Александра Пријовиќ го распродаде „забранетиот“ концерт во Задар: Се гледаме наскоро, едвај чекам

Еспресо

Јелена Ѓоковиќ им се обрати на децата на Никола Роквиќ: Го поддржа пејачот и донираше пари

Еспресо

(Фото) Деми Мур импресионираше во Кан: Заносна фигура во жолт секси фустан

еспресо

„Долго бевме пар“: Тајчи откри кој хрватски актер го сакала во деновите на најголема слава

Еспресо

Јована Јеремиќ откри колку заработува: Водителката ја зема оваа вртоглава фигура за само еден час

Еспресо

„Не сум ѝ поранешен сопруг на Драгана Мирковиќ“: Тони Бијелиќ шокираше со изјавата за разводот

Еспресо
Се вчитува....