24.8 C
Скопје
16:27 - 3 октомври, 2023

Неделен хороскоп (21 до 27 август): Неодоливост за Лавовите, добри вести за Јарците, страст за Вагите…

ОВЕН

За жал оваа недела планетата Марс ќе дојде во опозиција со вашиот знак! Ќе започне малку тежок период за вас, особено енергетски: внимавајте да не претерате и секогаш не заборавајте да си дозволите време за себе. Среќно ќе биде полето на љубовта благодарение на транзитот на Венера во „пријателската“ планета на Лав. Поволни месечеви денови: четврток, петок и сабота.

БИК

Оваа недела ќе се соочите со два месечеви денови во опозиција, кои може да се покажат како доста тешки: вторник и среда. Обрнете особено внимание на чувствата: Венера во неповолна положба може да доведе до жестоки дискусии и недоразбирања со партнерот во првиот дел од неделата. Обложете се на среќниот ден на Месечината – недела.

БЛИЗНАЦИ

Почнувајќи од недела – конечно – планетата Марс повеќе нема да биде неповолна за вашиот знак, туку ќе се врати на ваша страна. Во наредните недели можете да сметате на добро обновување на енергијата, и физички и психички. Во меѓувреме, обрнете внимание на Месечината во опозиција во напорните денови четврток, петок и сабота. Венера во поволна положба го штити вашиот личен живот и, за слободните, носи нови средби.

РАК

Може да сметате на поддршката на планетата Марс но само на почетокот на неделата, а потоа повеќе нема да биде активна во ваша корист. Ова може да доведе до малку дополнителен стрес и да ве направи со чувство на општ недостаток на енергија. Затоа пак, и Меркур и Јупитер ќе останат на ваша страна, и двете планети подготвени да ги поддржат вашите работни проекти и да ви дадат нови можности.

ЛАВ

Почнувајќи од недела планетата Марс конечно повторно ќе биде активна во ваша корист и ќе ви даде предност! Со Венера на ваша страна, ќе биде тешко да и се одолее, а да се каже ‘не може“ ќе биде дури и невозможно. Ќе ја имате целата енергија и харизма што ви треба за да се наметнете, дури и на полето на работа. Денови на среќна Месечина: понеделник, четврток и петок.

ДЕВИЦА

Планетата Марс ќе остане пријателска со вашиот знак до недела, подготвена да ви подари уште една недела полна со енергија! Деновите вторник и среда, кога ќе можете да сметате и на убава поволна Месечина, ќе бидат особено среќни. Сепак, некои непријатности би можеле да настанат меѓу четврток и сабота. Меркур во знакот ви гарантира, заедно со Јупитер, среќа на работното место.

ВАГА

Дали сте подготвени да го пречекате Марс во вашиот знак? Оваа планета ќе ви се придружи денес и ќе ви даде период на голема сила и опоравување, и физички и психички. Во меѓувреме, веќе ќе можете да уживате во благодетите на прекрасната Месечина, исто така на ваша страна, во понеделник и вторник. Поволниот транзит на Венера во знакот Лав ќе внесе бран на страст во вашиот живот во пар, а за осамените нва љубовна врска!

СКОРПИЈА

Оваа недела можете да сметате на прекрасна среќна Месечина во вторник и среда. Ќе има добри вести на работното место, каде што можете да сметате на Меркур активен во ваша корист. Во љубовта, за жал, ќе продолжат да има подеми и падови поради транзитот на Венера во „непријателската“ планета Лав, што може да доведе до недоразбирања меѓу вас и партнерот.

СТРЕЛЕЦ

Во последниот период неповолниот транзит на Марс ве натера да се чувствувате уморни и под стрес. Почнувајќи од денес конечно, работите ќе се сменат: црвената планета повторно ќе се активира во ваша корист и ќе ви даде многу енергија! Во меѓувреме, уживајте во три супер среќни денови со Месечината – четврток, петок и сабота. Љубовта ќе ја фаворизира многу страсната Венера и нови средби и вљубувања ќе бидат добредојдени.

ЈАРЕЦ

За жал, почнувајќи од недела, планетата Марс ќе ви го заврти грбот и во следните недели може да почувствувате пад на енергијата… Не грижете се премногу за тоа: ја имате наклонетоста на Јупитер и Меркур на ваша страна кој ќе знае да ве награди за сите ваши напори! Добри вести доаѓаат, всушност, на полето на работата. Малку напнат ден – понеделник. Супер среќен ден: недела.

ВОДОЛИЈА

Добра и лоша вест за вашиот знак оваа недела: лошата вест е што за жал планетата Венера сè уште ќе продолжи да биде во опозиција. Во љубовта и понатаму ќе има недоразбирања и кавги со партнерот, во некои случаи тоа може да доведе и до раскинување… Добрата вест сепак е што конечно можете да сметате на наклонетоста на Марс, планета која ќе ви даде многу цврстина и повеќе енергија!

РИБИ

Конечно добра вест за вашиот знак, кој во овој месец август почувствува малку поголем стрес: почнувајќи од денес, планетата Марс повеќе нема да биде во опозиција со вашиот знак! Ова ќе ви овозможи да вратите дел од енергијата, и физичка и ментална. Сепак, планетата Меркур останува во опозиција, што може да донесе уште неколку неуспеси на работното место…

Дожд од пари: Два хороскопски знаци ќе остварат голем профит во наредните денови

Слични објави

(Фото) Легендарното селфи на поранешната финска премиерка и Ана Винтур го крена модниот свет на нозе!

Еспресо

Хрватите повторно бараат забрана за концерт на Аца Лукас: Каква порака ќе испрати зависник и насилник?

Еспресо

Жерар Депардје за обвинувањата за силување: Никогаш, никогаш не сум малтретирал жена

Еспресо

(Фото) Преубавата Ноелија Војгт стана Мис на САД 2023: Американка со венецуелско потекло

Еспресо

Еве што се случувало пред сообраќајката на Аца Лукас: „Беше исклучително добро расположен“

Еспресо

Џоди Тарнер-Смит поднесе барање за развод од Џошуа Џексон: Голема љубов, а причината за разделба непозната

Еспресо
Се вчитува....