25.8 C
Скопје
10:00 - 24 јуни, 2024

Љубовно лето за хороскопските знаци: Љубов меѓу пријателите за близнаците, драматична врска за лавовите…

Астролозите прогнозираат што ги чека претставниците на секој хороскопски знак во летото 2024 година, пишува Parade. Прочитајте и дознајте што сакаат ѕвездите да кажат за вас и за вашата врска.

Ненадејни пресврти на судбината: На три хороскопските знаци ќе им се смени животот ова лето

Овен – лето на самољубие
Ова лето ве поттикнува да се ставите во центарот на вашиот универзум. Време е осамените овни да се фокусираат на развивање на односите со себе и да потрошат време за да го преиспитаат својот пат. Што се однесува до девојката овен, доколку е во врска, погрижете се и вие и партнерот да можете да истражувате автономни опции за одржување на својот идентитет надвор од вашите обврски еден кон друг.

Бик – претпазливи потези
Ова лето дефинитивно ќе го освежи вашиот личен живот. Во исто време, вашите романтични одлуки ќе бидат многу претпазливи и методични. Ќе успеете да привлечете интелигентна личност, а благодарение на заедничките ставови, новите искуства, комуникацијата со него/неа ќе ве зближи. Сепак, треба и малку да с посветите на ичноста која ви значи. Запомнете, не можете да се однесувате и толку „кул“ и да изгледате рамнодушно кон оној/онаа што најмногу го посакувате ова лето.

Близнаци – пријатели-љубовници
Најверојатно, вашата идеална љубов ќе ја сретнете во кругот на пријатели. Нема потреба да избегнувате да разговарате за ова прашање со други. Вашиот активен ум и чудна природа сигурно ќе привлечат љубовник со јупитеријанскиот магнетизам без никаков притисок.

Рак – емоционално исцелување
Очекувајте романтично лето. Ова лето вашиот личен живот ќе биде полн со интимност, а вашиот љубовен јазик ќе биде стабилноста, практичноста и сигурноста. Сосема е можно ова лето да не биде исполнето со страсни изданија на адреналин во љубовната сфера. Наместо тоа, ќе разберете што навистина ви треба во една посветена врска.

Лав – драматични прикази на наклонетост
Ова лето е полно со страсна возбуда за вас. Со бранови на огнена желба, вашиот личен живот го достигнува врвот на привлечната активност и веројатно ќе биде полно со смели прикази на наклонетост. Емоционална јасност и речиси неконтролираниот ентузијазам ќе ве одведат до романтични спомени кои ќе траат цел живот.

Девица – градење интелектуални врски
Ова лето ќе биде исполнето со формирање на љубовни врски засновани на принципите на заеднички ставови и перспективи. Ќе имате лето на паметна љубов. Сепак, важно е претерано да не ги интелектуализирате вашите емоции. Иако можеби сакате да ја објасните вашата желба, да ги отфрлите вашите чувства или да го контролирате неконтролираното, оставете љубовта да го преземе својот тек. Ослободете се од контролата и перфекционизмот.

Вага – судбоносни врски
Универзумот ова лето работи во ваша корист. Ве привлекуваат значајни врски. Наместо да избирате површни нивоа на врска, осмелете се да барате подлабока интимност. Судбината ви испраќа посебна личност. Уживајте во божественото време поминато заедно. Лекциите кои ќе ви го променат животот ќе ве донесат до романтични искуства кои ќе се паметат засекогаш.

Шкорпија – враќање на љубовниците
Ќе ви се даде шанса да се преиспитаат минатите неуспеси, мината романса може повторно да се појави. Другите скорпии може да бидат привлечени од некој кој е многу различен од нивниот вообичаен тип. Ова лето ве повикува да ги скршите старите шаблони и да не ги повторувате истите грешки.

Стрелец – истражување со саканата личност
Вашето лето сигурно ќе биде исполнето со возбуда. Романсата е возбудлива, авантуристичка и интелектуално освежувачка. Сега не е време да се биде претпазлив. Викајте ја вашата љубов на цел глас, одете на непозната територија. Животот е премногу краток за да се ограничи можноста да се доживее љубовното лето во сета своја полност.

Јарец – љубов на долг пат
Ова лето ќе ве предизвика да ги балансирате вашите лични и меѓучовечки потреби, а ќе биде посветено на важна емоционална свест. Ќе најдете баланс помеѓу посветеноста на вашиот животен пат и да бидете добар партнер/ка. Во основа, ова лето ве подготвува за зрела, сериозна врска. Искреноста и одлучноста на љубовникот ќе ја загреат вашата сончева сезона.

Водолија – љубов која ќе го излечи внатрешното дете
Сигурно ќе има многу љубов на вашиот пат. Тоа што го барате, ве бара вас. Љубовта е обострана, врската се развива, а привлечноста е голема. Во воздухот има леснотија, проток, но и каприц. Кога доживувате разиграност, креативност и забавни авантури, вашето внатрешно дете повторно се чувствува енергично. И сето тоа благодарение на една посебна личност.

Риби – кармички односи
Ова љубовно лето ќе ви биде наменско. Сериозната енергија на Сатурн ве приземјува и бара од вас да размислите што навистина ви треба во оваа фаза од вашиот личен живот. Прегледот на минатите модели на однесување ќе ви овозможи да ги отфрлите старите навики и идеи за врските. Ако го држите зборот и постапувате чесно, врските ќе зајакнат.

„Црна низа“ денови: Три хороскопски знаци ќе зажалат до крајот на неделата

Слични објави

Астропрогноза за понеденик, 24 јуни: За биковите профит, стрелците ќе излезат од зоната на удобност

еспресо

(Фото) Џенифер Лопез на одмор во Италија, но без Бен Афлек: Згодна и не е сама!

еспресо

Среќна недела: Три хороскопски знаци кои ќе имаат среќа во новата недела

еспресо

Нови шокантни детали за смртта на Метју Пери: Полицијата испитува славна жена под сомнеж за поврзаност со случајот

еспресо

(Фото) Се огласи Јелена Карлеуша во екот на разводот со Душко: „Не можат да се купат три работи во животот, а тоа се…“

еспресо

(Фото) Средба на принцот Вилијам со Тејлор Свифт: „Кошмар зад сцената“, еве ги деталите

еспресо
Се вчитува....