17.8 C
Скопје
06:19 - 30 јуни, 2022

Ова се безнадежните романтичари во Зодијакот!

Некои луѓе, дури и кога ќе се заљубат, го одржуваат здравиот разум. Сепак, тие не се припадници на овие хороскопски знаци.

Тие се заљубуваат без двоумење, се предаваат на врската и затоа често жнеат горчливи плодови на разочарување.

Близнаци

Луѓето родени во овој знак се дружеубиви и весели. Тие се во состојба да најдат заеднички јазик со секого и во секоја ситуација. Поради своите социјални вештини, Близнаците многу брзо се здружуваат и доколку успеат да пронајдат личност која го следи нивниот ритам, тие ќе се за заљубат уште побрзо. За жал, не сите нивни партнери се подготвени да останат во чекор со таа брзина.

Рак

Раковите се многу емотивни, но кога ќе се за заљубат, брзо губат разум. Припадниците на овој знак на Зодијакот живеат во нивниот сопствен свет – свет на фантазии. Ако не слетаат на време, лесно ќе се приврзат кон личноста што ја сметаат за идеална. Сепак, нивните очекувања не се секогаш оправдани, а потоа разочарувањата не се невообичаени …

Вага

Вагата е подготвена да им даде можност на другите и се обидува да го види доброто кај секого, па затоа многу брзо се вљубува. Пребрзо. Припадниците на овој знак честопати започнуваат врска со луѓе кои се сосема различни од нив. Затоа на крајот лесно се разочаруваат.

Слични објави

Што ни подготвија ѕвездите за 29 јуни: И со мали чекори може да се стигне до целта

Еспресо

Астролозите предупредуваат: Во јули има 4 опасни датуми, внимавајте!

Еспресо

Што ни подготвија ѕвездите за 28 јуни: Близнаците во љубовна криза, Рибите со креативна енергија, Девиците да внимаваат на здравјето…

Еспресо

Неделен хороскоп: Лавовите со нови деловни проекти, добри вести за Водолиите, страсни средби за Овните…

Еспресо

6 хороскопски парови кои најверојатно ќе се разделат ова лето

Еспресо

Месечен хороскоп – јули 2022: Месец на љубовта за Близнаците, среќен месец за Овните, јули за паметење за Лавовите…

Еспресо
Се вчитува....