Дневен хороскоп за 30-ти декември: Љубов, работа и здравје!

ОВЕН – Работа: Можно е да ви се нуди прилика за нов работен пресврт. Можете да очекувате промени на подобро. Љубов: Ви делува дека партнерот се однесува поинаку кон вас и дека ситуацијата се сменила. Здравје: Проблеми со забите.

БИК – Работа: Размислувате за почеток на сопствен бизнис кој би можел да ви донесе подобрување на заработувачката. Љубов: Доаѓате до контакт со личност која отворено ќе покаже дека и значите. Здравје: Се подобро и подобро.

БЛИЗНАЦИ – Работа: Доаѓате до нови контакти и познанства кои за работното поле би можеле да ви бидат многу значајни. Љубов: После искрен разговор со личност која ви значи, полесно ќе разграничите самите со себе си. Здравје: Проблеми со белите дробови.

РАК – Работа: Можно е претерано брзо да реагирате и поради тоа ќе правите некои мали грешки и пропусти на работа. Љубов: Може да очекувате страстна средба со личност кон која имате силни симпатии. Здравје: Имате вишок на енергија, ќе ви годи тренинг.

ЛАВ – Работа: Можете да очекувате поволна прилика за започнување на нов бизнис. Пред вас е фаза за пресврти и нови случувања. Љубов: Можете да очекувате добра атмосфера со саканата личност. Ве очекува поволен ден. Здравје: Одлично.

ДЕВИЦА – Работа: Работите прекувремено и подготвени сте да вложите максимален труд и напор за да остварите подобра заработувачка. Љубов: Можете да очекувате дека вашиот однос со саканата личност ќе стане поцврста и постабилна со текот на времето. Здравје: Потребна ви е физичка активност.

ВАГА – Работа: Преиспитајте ги своите планови дали се доволно реални. Можете да очекувате сплет на среќни околности. Љубов: Можно е да сте имале некои проблеми во бракот, но сето тоа ќе остане меѓу вас и саканата личност. Здравје: Водете сметка околу исхраната.

ШКОРПИЈА – Работа: Можеби ќе имате мало несогласување со колегите кои покажуваат дека немаат исто мислење во погледот кон Светот како вас. Љубов: Ви се допаѓа личност која често ја гледате во блиското опркужување и подготвени сте да покажете чувства. Здравје: Засилете го имунитетот.

СТРЕЛЕЦ – Работа: Доколку сте посветени на приватна работа, тогаш можете да се надевате на подобрување на околностите. Љубов: Ќе остварите добра комуникација со брачниот партнер. Очекувајте позитивни поместувања. Здравје: Водете сметка околу градниот кош.

ЈАРЕЦ – Работа: Немојте да носите брзи одлуки затоа што можете да се покаете. Избегнувајте промени на работниот план денеска. Љубов: Можно е да посакувате нова врска, но засега немате симпатија. Здравје: Чувствителен стомак и црева.

ВОДОЛИЈА – Работа: Уште малку ќе чекате на остварување на вашите работни цели, некои работи ви се одложуваат иако не сте планирале. Љубов: Комуникацијата со саканата личност станала премногу напната и тензична. Здравје: Кашлица.

РИБИ – Работа: Ќе остварите значајно подобрување на заработката. Генерално ве очекува ден во кој ќе бидете задоволни на ова поле. Љубов: Сакате да остварите стабилен однос со партнерот, но ви се чини дека тој упорно прави некои грешки. Здравје: Хранете се со здрави производи.

Слични објави

Можело и така: Богати Австријци и Германци плаќаат илјадници евра за млади мажи од Балканот да им направат деца

ЕСПРЕСО

ОВЕН – роден да биде број еден (ВИДЕО)

Igor

ВИДЕО | Диета на Марија Шерифовиќ: Три килограми помалку за една недела!

Еспресо

ОВИЕ 8 ЗНАЦИ ПОКАЖУВААТ ДЕКА НА ЖЕНАТА ОЧАЈНО И ТРЕБА СЕКС: Не е шега, ова се сериозни здравствени проблеми!

Igor

БУРНА БИОГРАФИЈА: Го изневери кошаркарот СО ПОЗНАТ РАПЕР, а Ким ѝ е добра другарка (ФОТО)

Igor

Преку ден ВО ШТАЛА, навечер на МОДНА ПИСТА: Кој е овој згоден ветеринар?

Igor

Остави Коментар