17.8 C
Скопје
01:41 - 27 септември, 2023

Финансиски неделен хороскоп: На кои хороскопски знаци ќе им се лепат парите, а од кои ќе бегаат

Астролозите направија финансиски хороскоп за крајот на летото, поточно за периодот од 28 август до 3 септември.

Кои хороскопски знаци ќе имаат повеќе среќа од другите во однос на финансиите, а кои ќе „пливаат“ во долгови, прочитајте во продолжение.

Овен
Оваа недела ќе добиете убав бонус или понуда за дополнителна работа која ќе донесе дополнителни приходи. Сепак, не брзајте да инвестирате во сомнителни проекти.

Бик
Оваа недела е поволна за планирање на долгорочни финансиски цели. Вашите напори ќе почнат да вродуваат со плод. Но, во наредните денови избегнувајте големи трошоци за луксуз.

Близнаци
Можеби ќе најдете нов извор на приход преку заеднички проекти или врски. Не позајмувајте пари од пријатели или од саканите оваа недела, за да не дојдете во срамна ситуација – не можете да ги вратите според планот. Одржувајте финансиска дисциплина.

Рак
Може да добиете неочекуван подарок или награда за минатите напори. Обидете се да избегнете големо трошење поради емоционални импулси. Бидете повнимателни за финансиските обврски.

Лав
Оваа недела е погодна за планирање инвестиции во личен и професионален развој. Избегнувајте контроверзни финансиски одлуки. Размислете добро пред да инвестирате големи суми.

Девица
Ќе најдете нови извори на приход преку вештините и талентите кои ги поседувате. Не заборавајте да внимавате на вашите финансии за да избегнете непријатни изненадувања.

Вага
Оваа недела е погодна за финансиски преговори и барање опции за соработка. Не позајмувајте пари без да ги документирате условите. Пазете се од финансиски измами.

Скорпија
Ќе добиете признание за вашите професионални напори, што на крајот ќе влијае на вашите финансии позитивно. Не преземајте ризици со големи суми пари. Бидете внимателни кога комуницирате за финансиите со другите.

Стрелец
Оваа недела може да донесе финансиски придобивки преку некаква дополнителна обука или преку патување. Размислете за долгорочни инвестиции, ова е поволен период за почнување нови проекти.

Јарец
Може да најдете нови извори на приход преку заеднички вложувања или инвестиции. Пазете се од заеми со високи каматни стапки. Бидете повнимателни со вашите долгови, односно не задолжувајте се премногу.

Водолија
Оваа недела е погодна за планирање на долгорочни финансиски цели и инвестирање во личен развој. Сепак, не им верувајте на финансиските ветувања без детална анализа.

Риби
Од вас се очекува да ги зголемите приходите преку креативни напори или нови проекти. Обидете се да избегнете ризични инвестиции. Бидете внимателни на деталите во финансиските трансакции.

Месечен хороскоп за септември: Одлични вести за Девиците, страст за Вагите, победа за Рибите…

Слични објави

„Многу сум среќна што можам да се поврзам со овој рај на земјата“-Џорџина го честита националниот ден на Саудиска Арабија

еспресо

(Видео) Тејлор Свифт го прошета новиот дечко, новинарот што ги сними остана без зборови

еспресо

ЕУ го повика Илон Маск да ги почитува законите, неговата социјална мрежа е најголемиот извор на лажни вести

еспресо

На Шакира ѝ се заканува затворска казна до осум години, затаила над 14 милиони евра данок

еспресо

Шокантно видео: Малечко дете си игра со огромен питон

Еспресо

Ново истражување за пристап кон воспитување: Децата во Јапонија се најсреќни

Еспресо
Се вчитува....