-3.2 C
Скопје
23:52 - 8 февруари, 2023

Еднаш засекогаш: Зад три хороскопски знаци стојат 100 отсто моногамни жени! 

Астролозите ги именуваа меѓу хороскопските знаци жените кои сакаат една личност во својот живот – засекогаш.

Можеби имале повеќе врски или бракови, но во реалноста нивното срце припаѓа само на еден. Кои се овие моногамни жени – дознајте со нас.

Близнаци

Уште од детството, тие живеат со верувањето дека ќе можат да го запознаат својот единствен принц на бел коњ и ќе го сакаат доживотно. Најчесто тоа и навистина се случува. И покрај сите животни проблеми и конфликтни ситуации, Близнаците остануваат со своите партнери долги години. За време на разделбата размислуваат само како што поскоро да се вратат кај саканиот и да не го пуштат никаде.

Девица

Претставниците на овој хороскопски знак се романтични сонувачи. Тие се подготвени на се за нивната среќа. Тие не се склони да избираат, внимателно да гледаат или да ги премеруваат опциите – ако некој се населил во срцето на Девицата, тогаш тоа е засекогаш. Тие, како Близнаците, сонуваат за љубов која ќе трае вечно. И никогаш први не си одат од врската зашто веруваат дека треба да трае засекогаш.

Бик

Уште еден знак сонува за љубов и наклонетост само од една личност. Но, како што велат астролозите, тие ја среќаваат својата љубов прилично доцна. Партнерот на жената Бик можеби не е идеален, и далеку е од принц, но ако се појавиле чувства, тие нема да одат никаде.

 

Слични објави

(Фото) Нашата Тијана Петреска се враќа со титула од светскиот избор за најубава студентка

Еспресо

(Фото) Мадона во нејзин стил се пресмета со зајадливите коментари – „Поклонете се кучки“

Еспресо

(Фото) Тажното писмо на Бланко со кое се извинува за скандалот на Сан Ремо: „Ве оставив во солзи како мајка ми, ме видовте кревок како дете…“

Еспресо

(Видео) Полуден пејач направи ‘ршум на Сан Ремо, ја шокираше публиката, го испратија со свирежи

Еспресо

Ѕвезите ќе им помогнат: Два хороскопски знаци многу брзо ќе ги исполнат соништата

Еспресо

Славчо Попоски: Грч студени утра, висок воздушен притисок, а еве кога ќе има мал пораст на температурите

Еспресо
Се вчитува....