7.8 C
Скопје
6 декември, 2021

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 25 НОЕМВРИ: Ви се отвора голема врата за напредок и заработувачка

Овен

Можете да очекувате една Скорпија да ви бара позајмица. На професионално поле, вашите соработници ќе ве поддржат, но не се сите искрени. Добро ќе соработувате со некоја Вага. На емотивно поле, доколку се впуштите во конкретно зближување со личност која ви се допаѓа, ќе имате завиден резултат.

Бик

Тимското работење многу ве исцрпи во изминатите денови, па затоа денешниот ден ќе ви биде мошне релаксиран. Ќе уживате во соработката со луѓе кои не се напорни и премногу амбициозни и кои не сакаат по секоја цена да се стават себеси во прв план. И на емотивно поле, ќе воздивнете, проблемите со саканата личност се зад вас.

Близнаци

Мали несогласувања, но сѐ ќе се реши на добро. Не заборавајте да најдете рамнотежа помеѓу работата и љубовта. На работното место ќе имате потреба од поголема комуникација со колегите. На емотивно поле, во љубовта ве очекува успех, па доколку сте сингл, не останувајте дома. Ќе го прифатите додворувањето на една личност.

Рак

Главната работа преку денот е посветеноста на приватната работа. Ќе бидете многу темпераментни, динамични, многу доминантни во денешниот работен ден. Денес вашата љубовна дилема ќе исчезне, а вие ќе го пронајдете потребниот одговор. Ќе почнете повеќе да го почитувате партнерот, но, и тој вас.

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (22. – 29.НОЕМВРИ): Планетите се смешкаат и нѐ очекуваат судбински средби

Лав

Бидете поотворени, понекогаш е потребно да го кренете гласот за некој да сфати дека треба да ве почитува. На тој начин полесно ќе најдете решение за вашите проблеми. Слободните ќе копнеат по интимност во претстојниот период, дури и ќе фантазираат дека се со оној кого го посакуваат. Во љубовта знаете како да создадете интимна атмосфера.

Девица

Парите ќе ви бидат неопходни, и тоа за да ги вратите долговите. Поради долговите се чувствувате многу лошо. Партнерот е некој кој може да ви помогне во ваквите ситуации. Напнати сте, нерасположени и тоа се одразува и на вашиот живот, но и на односот со саканата личност. Работата, исто така, трпи..

Вага

На емотивно поле, со некои ваши барања само повеќе ќе ја оптоварите саканата личност. Избрзувате со одлуките и затоа правите грешки. Вашата финансиска состојба ќе изгледа многу ветувачки, но вие самите ќе согледате слабости што треба да се отстранат. Ќе правите добри деловни комбинации надвор од градот во кој се наоѓате.

Скорпија

Престанете да ги намалувате вашите љубовни критериуми, заслужувате многу. Ако нешто сакате, вие и го добивате. Веселото расположение ќе биде ваш заштитен знак. Додека сите ќе чекаат бурата да одмине, вие ќе бидете расположени и полетни. Партнерот одеднаш ве опсипува со многу нежности и внимание. Ќе бидете среќни.

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА НОЕМВРИ: Нè очекува љубовен и бурен месец

Стрелец

Вашата искреност ќе ви помогне да избегнете некој проблем. Бидете свои, но обидете се да им одолеете на искушенијата. На работното место ќе ги покажете социјалните вештини, а денешните разговори ќе ви отворат многу врати. Задоволни сте од вашиот љубовен статус.

Јарец

На емотивно поле, би било попаметно повнимателно да слушнете што ви предлага саканата личност. Ќе утврдите дека е во право. На професионално поле, дозволете им на другите да ви објаснат доколку нешто не ви е јасно. Вашата работа е да работите и да не дозволувате другите да ве понижуваат поради нивното незнаење или завист.

Водолија

Ви се отвора голема врата за напредок и заработувачка. Денес јасно ќе видите што има пред вас. Клучот кон секоја врата ќе биде во вашите раце. Користете ги приликите за да запознаете лица на висока позиција, кои можат да ви помогнат да си ги постигнете целите. Не ги избегнувајте вечерните излегувања и дружења.

Риби

Подготвени сте за патување. Одите во странство за да реализирате добра работа. Ќе имате одличен однос со жена родена во знакот на Бик и со маж роден во знакот на Скорпија. Саканата личност ќе ви ги покаже вистинските емоции. Досега беше мистериозна, а вие бевте во дилема дали воопшто има чувства кон вас.

Слични објави

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Снег и на пониските места, еве кога!

Ј.К.Д

(ФОТО) ЛОКУМЧЕ: Моника Белучи блеска од насловната страница на „Sunday Times Style“

Еспресо

ПИЈАН ЧОВЕК МУ ИЗВАДИЛ ПИШТОЛ НА ХАРИС ЏИНОВИЌ: Инцидент кој го обележал животот на пејачот

Еспресо

НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Бели лаги или сериозен проблем со кажување на вистината?

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ОМИЛЕНОТО ЈАДЕЊЕ НА ВОЛТ ДИЗНИ: Семеен рецепт за чили кој потекнува од 1958 година

Еспресо

(ФОТО) ТРЕТО ПА МАШКО: Актерот Кирил Трајковски – Максим по третпат стана татко

М.Р.
Се вчитува....