18.8 C
Скопје
16:24 - 20 април, 2024

Астропрогноза за недела, 3 март: За Лавовите трошоци, за Биковите убаво изненадување

Овен

Овенот треба да посвети поголемо внимание на домашните работи. Направете општо чистење, создадете удобност, средете ги сите ваши работи. Навечер опуштете се со шолја ароматичен чај.

Бик

За Биковите овој ден ќе биде навистина радосен. Може да добиете неочекувано изненадување од саканата личност. Крилата ќе ви растат зад грб, што ќе ви овозможи да се вивнете од среќа.

Близнаци

Близнаците треба да научат да ги слушаат луѓето, не само себеси. Тогаш ќе ви биде полесно да најдете заеднички јазик со нив. Бидете помудри, тоа ќе ви помогне во животот.

Рак

На блиските луѓе можеби им треба внимание и поддршка од Раковите. Помогнете им во тешкиот период од животот, а тие, пак, ќе ви го подадат своето рамо кога ќе ви треба.

Лав

Астролозите ги советуваат Лавовите да бидат повнимателни за финансиските работи. Ако имате пари, не треба да ги потрошите сите одеднаш. Подобро е да го зачувате делот за подоцна, создадете воздушно перниче за себе.

Девица

На овој ден не смеете да избрзувате во однос на одлучувањето и воопшто. Може случајно да се сопнете и да се повредите. Чувајте се!

Вага

Вагите треба да научат да покажуваат добрина кон луѓето. Понекогаш можете да бидете многу остри, што ги навредува другите. Обидете се да ги држите вашите емоции под контрола.

Шкорпија

Во вашиот живот може да се случат неочекувани настани кои ќе бараат од вас да донесете брза одлука. Немојте да ве поколебаат емоциите, подобро е да размислите со глава. Тогаш може да се избегнат многу проблеми.

Стрелец

Си поставувате високи цели за себе, но не секогаш знаете како да ги постигнете. Треба да размислите како да го добиете она што го сакате и да направите јасен план.

Јарец

Вистински пробив може да се случи во кариерата на Јарците. Ѕвездите ви ветуваат успех и пари доколку се фокусирате чисто на работата. Преземете одговорност и нови обврски.

Водолија

Водолиите треба повеќе да комуницираат со луѓето, да најдат нови пријатели, истомисленици, партнери. Воспоставете социјални врски, бидејќи тоа е исклучително важно за вас.

Риби

Совет од астролозите за Рибите: не треба да бидете премногу фасцинирани, за да не се разочарате подоцна. Размислете со своја глава, тогаш ќе можете да избегнете многу љубовни драми.

Неделен хороскоп (од 4 до 10 март): Љубов за Овните, пари за Раковите, важни вести за Јарците…

Слични објави

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо

Астропрогноза за сабота, 20 април: Вагите да посветат внимание на партнерот, Водолиите да се отворат за нови познанства

еспресо
Се вчитува....