17.8 C
Скопје
14:29 - 20 април, 2024

Достоинствено: Како Бресквица го прифати поразот на Беовизија

Во финалето на „Песна на Евровизија“ на Србија, победи Теја Дора со песната „Рамонда“, додека Ангела Игњатовиќ Бресквица и песната „Орлово гнездо“ го освоија второто место.

За победникот одлучуваше стручно жири и публиката – 50 отсто публикаа, а 50 отсто жирито.

Според гласовите на стручното жири, победи Теја Дора, а Бресквица убедливо носеше водство според гласовите на публиката.

Така, Теја Дора добила 28.114 СМС гласови, додека Бресквица добила убедливо најмногу – дури 45.160 пораки, но начинот на одредување на победникот ја спречил Бресквица да победи, таа веќе го подели второто место со Зорја Пајиќ, додека Ана Ѓуриќ Констракта беше четврта.

Бресквица аплаудираше кога водителите го прогласија победникот, таа беше насмеана, со рацете  покажа на срцето, а може да се каже дека достоинствено го прифати поразот, пренесуваат српските медиуми.

Теја Дора ќе ја претставува Србија на Евровизија: Бресквица ја освои публиката

Слични објави

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо

Астропрогноза за сабота, 20 април: Вагите да посветат внимание на партнерот, Водолиите да се отворат за нови познанства

еспресо

Личниот живот им „пука“: Три хороскопски знаци наскоро ќе ја изгубат љубовта

еспресо
Се вчитува....