12.8 C
Скопје
21:59 - 27 февруари, 2024

Астро прогноза за вторник, 6 февруари: Страст за Девиците, тешкотии за Вагите

Овен

Овните може да имаат одлична идеја, чија имплементација ќе ги направи многу популарни на професионално поле. Можете да креирате одличен проект, и значително да ја подобрите финансиската состојба.

Бик

Треба да најдете хармонија во себе. За да го направите ова, треба да тргнете по патот на внимателноста и да размислите како можете да го подобрите вашиот живот без да им наштетите на другите.

Близнаци

Наполнете се со добро расположение за да го разубавите светот околу вас и да ги воодушевите очите на оние околу вас. Можете да остварите нови познанства кои дефинитивно ќе ви бидат корисни во иднина.

Рак

На овој ден треба да го слушате вашиот внатрешен глас. Тој ќе ви го покаже вистинскиот пат и ќе ви даде совет како да постапите во дадена ситуација.

Лав

Не плашете се да ги споделите вашите идеи, бидејќи денес вашите шефови може да ве поддржат и да ви дадат зелено светло да ги спроведете плановите/идеите. Така на работното место ќе достигнете ново ниво.

Девица

Девиците ќе бидат романтично расположени цел ден, па ќе сакаат да поминуваат повеќе време со партнерот. Ѕвездите велат дека ќе имате страсна ноќ. Наскоро можеби ќе дознаете за убава новост или бебе во семејството.

Вага

Во животот на Вагата може да се појават привремени тешкотии. Некои од нив лесно можете да ги надминете, а за некои ќе мора да се погрижите. Не се откажувајте!

Скорпија

Скорпиите треба да почнат да се борат со своите комплекси и негативни карактерни црти. Ова ќе биде првиот чекор кон новото вас. Почнете со ова уште од денес!

Стрелец

Ќе бидете многу оптимистички расположени. Ова ќе ви помогне лесно да ги согледате работите кои претходно можеби ви предизвикувале страв или измешани емоции.

Јарец

Јарците треба да најдат рамнотежа помеѓу работата и одморот. Тогаш ќе имате целосен ред во сите области. Преоптоварувањето може негативно да влијае на вашата благосостојба.

Водолија

Денес можете да ги оживеете сите ваши најлуди идеи. Не плашете се дека нема да успеете. Се зависи од вашиот став и напори.

Риби

Ослободете се од товарот на минатото. Ако продолжите да го влечете со себе, ризикувате да бидете несреќни. Гледајте на денешниот ден со оптимизам и надеж за најдоброто.

Неделен хороскоп (5 до 11 февруари): Љубовна авантура за Стрелците, убави вести за Овните, незаборавни емоции за Рибите…

Слични објави

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо

„Ќе ти ја скратиме косата“: Српската пејачка била жртва на демнач и добивала застрашувачки закани на домашна адреса

Еспресо

„Нонстоп сум на инфузии“: Цеца проговори за здравствените проблеми со кои се соочила периодов

Еспресо

(Фото) Ова е вилата што Аца Лукас ѝ ја остави на Соња по разводот: Луксузот го одзема здивот

Еспресо

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо
Се вчитува....