25.8 C
Скопје
13:04 - 14 април, 2024

Астро прогноза за понеделник, 4 јули

Овен

Фокусирајте се на она што го работите и не правете планови за кои сте свесни дека во моментот не можат да се реализираат. Избегнувајте заеми и задолжувања. Не се препуштајте на тајна врска бидејќи може да бидете откриени. Обидете се да ги решите проблемите што ги имате со саканата личност. Не одложувајте.

Бик

Доколку се занимавате со приватен бизнис, денес избегнувајте каква било инвестиција. Не бидете толку строги во деловните разговори, секој може да згреши. Можни се недоразбирања со некои соработници. На љубовно поле обидете се да бидете што е можно појасни во комуникацијата со вашиот партнер. Не очекувајте да ви ги чита мислите.

Близнаци

Кога станува збор за работа сакате да направите многу промени, но постојано се соочувате со некои ограничувања. Не дозволувајте никој да ви влијае на одлуките. Денес едноставно блескате со позитивна енергија. За жал, денес не погоден ден за значителни промени. Доколку сте слободни, денес на работата можете да запознаете интересна личност. Ако сте во врска, ќе бидете во искушение.

Рак

Бирократските проблеми можат да ве оптоварат, затоа најдобро е да ги оставете за друг ден. Соработувајте и не двоумете се да побарате помош од вашите колеги. Не забележувате дека партнерот се обидува да ви припише некаква одговорност. Имате премногу разбирање и тоа нема да го реши проблемот. Внимавајте на здравјето.

Лав

Време е да внесете малку свежина во работната атмосфера. Не двоумете се. Секоја ваша идеја ќе биде дочекана со ентузијазам од вашите соработници. Пред вас е исклучително поволен и пријатен ден. Ќе привлекувате внимание каде и да се појавите, па доколку сте слободни, не пропуштајте можности за интересни настани. Потребна ви е промена.

Девица

Денес ќе добиете многу важни информации кои ќе ги искористите кога ќе дојде време. Денес бидете мудри и обидете се да се однесувате рамнодушно. Се борите со љубомората на партнерот и на секој начин се обидувате да го убедите дека нема потреба од тоа. Ве измачува фактот на постојано објаснување. Земете си малку време за себеси.

Вага

Нервозни сте и сите ви се виновни. Доколку сте во можност, денес држете се настрана од вашите претпоставени за да не паднете во искушение да им замерите за некои пропусти. Обидете се да ги издржете каприците на партнерот бидејќи, за среќа, тоа нема да трае долго. И вие имате каприци, но не сте свесни за нив.

Скорпија

Имате голема поддршка од вашиот претпоставен за спроведување на некои планови. Не го одложувајте големиот почеток бидејќи не останува уште многу време. Денес конечно ќе имате шанса да ја решите недефинираната врска во која сте заплеткани веќе некое време. Не трошете енергија на некој што не ве разбира. Ќе се чувствувате добро.

Стрелец

Користете го вашиот шарм за да ја намалите напнатоста на работното место. Вашето присуство и посветенот ќе им значи многу на вашите колеги. Несвесно флертувате со луѓе од спротивниот пол. Бидете внимателни да не заведете некој чие внимание подоцна ќе ви смета.

Јарец

Денес едноставно блескате со позитивна енергија. На вашите соработници ќе им биде задоволство да работат во ваше присуство. Доколку сте сами, ве очекува интересно познанство поврзано со ваши блиски пријателите. За оние кои се во брак, денес е одличен ден за релаксација со вашиот партнер.

Водолија

Внимавајте како ќе го презентирате она што го сакате да го добиете бидејќи можете да предизвикате различни реакции. Длабоко во себе знаете од каде доаѓа проблемот. Во љубовта, имате заеднички планови со вашата сакана личност и задоволни сте како се одвива ситуацијата. Денеска ќе решите нешто важно поврзано со семејството.

Риби

Не влегувајте во конфликт со авторитети бидејќи така нема да успеете да го решите проблемот. Не прифаќајте ниту една деловна понуда. Најдобро е да се консултирате со некој близок. Ви се допаѓа присуството на личност во знакот Бик. Не избрзувајте со потезите. Почекајте работите да се одвиваат по природен тек.

Слични објави

Астропрогноза за недела, 14 април: Лавовите ќе пленат со харизма, Јарците мора да покажат одлучност

еспресо

За Раковите богатство, за Девиците изобилство: Парите и хороскопските знаци во месец мај

еспресо

Неделен хороскоп, од 15 до 21 април: Нови познанства за Раковите, шанса за Близнаците, проблеми за Рибите…

еспресо

Астропрогноза за сабота, 13 април: Нови можности за Скорпиите, промени за Јарците

еспресо

Предодредени да бидат богати: На три хороскопски знаци парите им се лепат

еспресо

Сонот станува реалност: Три хороскопски знаци ќе ги остварат своите најсакани соништа за неколку дена

еспресо
Се вчитува....