-3.2 C
Скопје
00:06 - 9 февруари, 2023

(Видео) Британскиот премиер фатен во прекршок – не го врзал појасот во автомобилот

Британскиот премиер Риши Сунак е казнет затоа што не носел појас во автомобил во движење додека снимаше видео на социјалните мрежи.

Видеото на кое се гледа како Сунак се врти на своето место за да разговара со камерата без врзан појас, сега е отстранетo од страницата на социјалните мрежи.

Полицијата во Ланкашир соопшти дека на 42-годишен маж во Лондон му понудила условна понуда за фиксна казна. Сунак претходно се извини за инцидентот, велејќи дека станува збор за „грешка на проценката“.

Патниците кои ќе бидат фатени како не го врзале безбедносниот појас може да добијат казна на лице место од 100 фунти. Ова може да се зголеми до 500 фунти ако случајот оди на суд.

Премиерот бил во Ланкашир кога се снимало видеото, за време на патување низ три града во северна Англија.

Видеото – за промовирање на активности на владата – беше објавено на Инстаграм профилот на Сунак.

 

Слични објави

(Фото) Нашата Тијана Петреска се враќа со титула од светскиот избор за најубава студентка

Еспресо

(Фото) Мадона во нејзин стил се пресмета со зајадливите коментари – „Поклонете се кучки“

Еспресо

(Фото) Тажното писмо на Бланко со кое се извинува за скандалот на Сан Ремо: „Ве оставив во солзи како мајка ми, ме видовте кревок како дете…“

Еспресо

(Видео) Полуден пејач направи ‘ршум на Сан Ремо, ја шокираше публиката, го испратија со свирежи

Еспресо

Ѕвезите ќе им помогнат: Два хороскопски знаци многу брзо ќе ги исполнат соништата

Еспресо

Славчо Попоски: Грч студени утра, висок воздушен притисок, а еве кога ќе има мал пораст на температурите

Еспресо
Се вчитува....