8.8 C
Скопје
08:04 - 27 февруари, 2024

Орбан на подарок доби нов шал од словачкиот премиер ФОТО

Словачкиот премиер, Едуард Хегер, му подари нов шал на Виктор Орбан на самитот на лидерите на Вишеградската група (В4) денеска во Словачка, пишува „Еуроњуз“.

„Забележав дека Виктор Орбан има стар шал, па денеска му подарив нов. Доаѓа зима“, напиша Хегер на Фејсбук.

Орбан на социјалните мрежи објави и фотографија со Хегер и нов шал. Тој на Твитер напиша: „Да живее унгарско-словачкото пријателство“.

Орбан беше критикуван од неговите соседи затоа што на неодамнешниот пријателски фудбалски натпревар во Будимпешта меѓу унгарските и грчките репрезентации носеше шал на кој беше прикажана картата на Голема Унгарија.

Слични објави

Ана Севиќ проговори за работата: „Себеси постојано се критикувам“

еспресо

Астропрогноза за вторник, 27 февруари: Важни вести за Раковите, пари за Вагите

еспресо

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо
Се вчитува....