10.8 C
Скопје
09:29 - 10 декември, 2022

(Видео) Карлеуша ги бодри фудбалерите на Србија пред настапот со Бразил во микро бикини: „Пикси, кралу, светот да ја види српската сила, инает и бес!“

Фудбалската репрезентација на Србија вечерва (20.00 часот) ќе го започне настапот на Светското првенство во Катар, а прв противник во квалификациската група Г ќе биде Бразил, веројатно најголемиот фаворит на турнирот.

Додека и ние држиме палци – односно пуштаме среќа – за српските фудбалери, популарната фолк пејачка Јелена Карлеуша ги бодри од Дубаи, каде што престојува на одмор.

И тоа го прави во микро бикини.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Karleuša (@karleusastar)

– Со цело срце со Србија и драгиот Драган Стојковиќ Пикси вечерва! Пикси, кралу! Нека светот ја види срспката сила и талент, и инает, и бес! Бесно бре! – напиша Карлеуша на својот Инстаграм профил. 

Слични објави

Путин разочаран од зборовите на Меркел за договорите од Минск: „Кому да веруваме? Довербата на Западот е доведена на нула“

Еспресо

Потпретседателката на Европскиот парламент Ева Каили е приведена во Белгија за случај на корупција: Наводи за примање мито за СП во Катар

Еспресо

„Не ја искривувајте сликата“: По документарецот се огласи портпаролката на Хари и Меган

Еспресо

Астро прогноза за сабота, 10 декември

Еспресо

Северина има посебна порака за голманот на Хрватска откако го победија Бразил

Еспресо

„Имав крофни на нозете“ – Тијана Дапчевиќ морала итно да направи операција

Еспресо
Се вчитува....