-1.2 C
Скопје
08:02 - 30 март, 2023

(Фото) Сузана Манчиќ слабее колку сака и кога сака: Со суплементите во ќесичка не чувствувам глад, а не се откажувам од месо

Најновите фотографии постирана на социјалните мрежи, на кои Сузана изгледа неверојатно, повторно ги поттикнаа љубопитните да прашаат за начинот на кој таа ја одржува силуетата и успева да ослабне кога сака и колку сака.

 Поранешната „лото девојка“ со години важи за една од најголемите дами на балканската јавна сцена, но сепак, дури иако важи за една од најубавите жени на овие простори, изгледот на Сузана Манчиќ не е нешто од кое секогаш била самата задоволна. Таа отворено признава дека во еден период од својот живот достигнала речиси 90 килограми, а тоа се одразило на нејзината самодоверба. Затоа, водителката донела сериозна и долгорочна одлука да се справи со проблемот со килограмите и успеа во тоа.

Нејзините најнови фотографии постирана на социјалните мрежи, на кои Сузана изгледа неверојатно, повторно ги поттикнаа љубопитните да прашаат за начинот на кој таа ја одржува силуетата. Манчиќ пак, искрено раскажува дека повеќе не стравува од тоа дали ќе добие неколку килограми повеќе уживајќи во доцните и богати вечери, зашто веќе ја знае тајната на успешното слабеење и затоа бргу се враќа во совршена форма.

Новите фотографии на кои Сузана „изгледа како девојче“ собраа бројни пофални коментари на социјалните мрежи, а некои ја советуваа да не слабее повеќе туку сега само да ја одржува линијата.

Сузана пак вели дека тајната е во таканаречената липосукциска диета, поточно во програмот за слебеење липосукциска исхрана достапен благодарение на „Интернешнал хелт“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Suzana Mancic (@suzanamancicofficial)

– Секое утро го започнувам со топла лимонада и ќесичка суплемент од програмата на липосукциска ихрана, кој ги содржи сите неопходни минерали и витамини. Истото го пијам и за ручек. Ако огладнам, дозволено ми е да изедам свежа краставица – открива Сузана и нагласува дека со помош на овие суплементи воопшто не чувствува глад си до оброкот предвиден за вечера, кој се состои од месо и свежа салата.

Да ве потсетиме, Манчиќ има 66 години, а пред новите нејзини фотографии никој не може да остане рамнодушен.

На прашањето на новинарите што ја прави липосукциската исхрана толку посебна, таа одговара:

„Најважно би го издвоила пристапот и поддршката која ја добивав во „Интернешнл хелт“. Кога почнав да губам килограми, нутриционистот ми кажа колку е важно да продолжам да се хранам според неговите препораки. Разговараше со мене за важноста на здравата исхрана и ме праша дали навистина сакам цел живот да бидам на редукциски диети и сакам ли да земам производи кои го поттикнуваат слабеењето. Таквите разговори и совети ми помогнаа да продолжам да се хранам здраво. Ме воодушеви фактот дека некој води сметка за личноста и после диетата и дека сака да ѝ помогне да живее здраво“, вели Манчиќ.

Закажете бесплатен совет и консултација во „Липо диет“ центарот на „International Health“ –Македонија, со седиште во Скопје (на улица „Димитрие Чуповски“ број 22, спроти поранешен „Мекдоналдс“) или јавете се на телефоните 02 3151714, 070 535033. Протоколот за слабеење може да го нарачате и на домашна адреса.

Фото-Аверел

Комерцијален текст

Слични објави

Викенд полн со љубов: На три хороскопски знаци ќе им летаат пеперутки во стомакот, ама и пред очите

Еспресо

Џереми Ренер низ солзи зборува за страшната несреќа: „Избрав да преживеам, си велев дека тоа нема да ме убие“

Еспресо

Поранешната сопруга на Доналд Трамп била под истрага на ФБИ – Ивана Трамп осомничена за шпионажа

Еспресо

(Фото) Папата Франциск итно пренесен во болница, откажани се сите состаноци

Еспресо

И Фута Радуловиќ е дел од тимот во филмот за легендата Џеј Рамадановски

Еспресо

Илон Маск и група научници бараат шестмесечен прекин на обуките за вештачка интелигенција – можни се злоупотреби

Еспресо
Се вчитува....