28.8 C
Скопје
18:24 - 14 април, 2024

Жељко Самарџиќ со трогателни зборови се прости од Жана Окука: Сите бескрајно тагуваме

На 36-годишна возраст почина Жана Окука, ќерката на легендарниот српски фудбалер и тренер Драгомир Драган Окука.

Веста потресе многумина, а сега од Жана се прости и српскиот пејач Жељко Самарџиќ.

– Драга наша Жана… Сите бескрајно тагуваме за тебе. Никогаш нема да те заборавиме – напиша пејачот на својот Инстаграм профил.

Досега од Жана се простија многу семејства и пријатели, момчето Јакша и познатата српска манекенка Кристина Периќ.

Жана долго време се бореше со тешка болест, а семејството ѝ беше посветено до последниот ден.

Погребот ќе се изврши во петок на 15 март во 12 часот на гробиштата Орловача.

Слични објави

(Видео) Карлеуша го крена на нозе Белград: Излезе да се забавува во тантела и гаќички со накит од 28.000 евра

Еспресо

(Фото) Без шминка, со несредена коса и пижами: Еве како изгледа Емина Јаховиќ додека прави доручек

Еспресо

Колку „тежи“ Роберто Кавали и каде ќе оди богатството: Вила од соништата, јахта, зграда во Дубаи…

еспресо

Познат српски рапер заврши зад решетки во Тајланд, го фатиле под дејство на недозволени супстанции

Еспресо

(Фото) Меган и Хари никогаш посреќни, а на социјалните мрежи ги направија лом: „Нели не сакаа внимание?!“

еспресо

Астропрогноза за недела, 14 април: Лавовите ќе пленат со харизма, Јарците мора да покажат одлучност

еспресо
Се вчитува....