20.8 C
Скопје
20:26 - 14 јуни, 2024

„За сите оние кои се загрижени…“: Нови детали за здравствената состојба на Мирјана Карановиќ по хоспитализацијата

Познатата актерка Мирјана Карановиќ вчера била примена во Ургентниот центар откако ѝ се слошило. Мирјана била хоспитализирана откако не се чувствувала добро во последните неколку дена, а актерката била подложена и на скенер на главата, како и на лабораториски тестови. Имала добри резултати, а по специјалистички преглед била пуштена дома.

Како што напишаа на официјалната страница на Инстаграм на „Театар на брду“, актерката моментално се чувствува добро и ќе ја игра откажаната претстава.

„За сите што се загрижени, нашата драга Мирјана Карановиќ е добро и вечерва ќе го игра „Петриовиот венец“. Нејзиниот последен настап во оваа сезона“, пишува во соопштнието.

Слични објави

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо

(Фото) Сопругата на Дарко Лазиќ се соблече во шестиот месец од бременоста! Го покажа стомакот во минијатурно бикини

Еспресо

Скандал во „Никогаш не е доцна“: Жика Јакшиќ ги фатил натпреварувачите во измама, веднаш ги дисквалификувал

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо

Драгана Мирковиќ испрати порака до ќерката на Цеца Ражнатовиќ: Пејачките со години не беа во добри односи

Еспресо

Јована Јеремиќ откри интимни детали од врската со Драган: Го бакнувам секој дел од неговото тело и тој моето

Еспресо
Се вчитува....