13.8 C
Скопје
20:40 - 29 февруари, 2024

Внукот на Цеца е вистински патриот: Вељко Ражнатовиќ се гордее со синот

Вељко Ражнатовиќ не крие колку е горд на своите синови Жељко и Крстан Ражнатовиќ и дека ги учи на традиција и патриотизам, како што вели неговата последна објава на Инстаграм.

Имено, на профилот што го водат обожавателите на неговата сопруга Богдана Ражнатовиќ, се појави фотографија од постариот син на Вељко како стои на улица и го држи српското знаме.

Оваа фотографија предизвика ентузијазам кај фановите и следбениците на семејството Ражнатовиќ.

„Тоа мал дедин Србин, Србенда да живееш сто години“, „Да си жив и здрав“, „Србинот Жељко, вистински патриот“, се дел од коментарите под фотографијата.

Да потсетиме, семејството Ражнатовиќ наскоро ќе стане побогато за уште еден член. Имено, сопругата на Вељко, Богдана е бремена по трет пат и чека уште едно момче, кое ќе се вика Илијан.

Слични објави

Еден од најхармоничните парови: Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина го очекуваат третото дете

Еспресо

(Видео) „Не можам да ти кажам“: Објавена нова песна од Оливер Драгојевиќ шест години по неговата смрт

еспресо

Сенида нападната во Австрија: Излегол од од автомобил и почнал да ѝ удира шлаканици

Еспресо

Саша Поповиќ во шок поради тоа што Кеба го направи среде емисија: „Дали си ти нормален? Ова не сум го доживеал 20 години“

jasmina.kantardzieva

(Фото) Љубовта не згаснува: Лазар Ристовски во прегратки на 39 години помладата девојка

Еспресо

Среќници на месец март: Три хороскопски знаци ќе летаат на крилјата на среќата 

еспресо
Се вчитува....