16.8 C
Скопје
15:53 - 27 февруари, 2024

(Видео) „Ова е најстресниот ден во мојот живот“: Марија Шерифовиќ покажа како изгледаше враќaњето со синот во Србија, Верица не го испушта внукот

Српската пејачка Марија Шерифовиќ доби син со помош на сурогат мајка, а целиот процес беше спроведен во Лос Анџелес, Америка.

Марија се врати во Србија со синот Марио и мајката Верица, а на својот блог на Јутјуб покажа како било кога пристигнале во семејната куќа.

– Денеска е 21 декември и заедно со Супер Марио тргнуваме за Белград. Воопшто не спиев овие дваесет дена. Страшно сум под стрес поради ова патување. Господинот Марио првпат патува и јас првпат патувам под стрес. На тргнување од дома, до пред малку спиеше и браво царе. Сега пиеше млеко. Се надеваме дека сè и понатаму ќе биде како што треба – рекла таа на почетокот.

Признала дека ѝ било многу стресно да патува за првпат со бебето, но нејзината мајка Верица била цело време со нив и ѝ помагала околу детето.

– Засега сме полека, иако тврдам дека ова е најстресниот ден во мојот живот. Баба и јас се договоривме, прво јаде баба, а потоа јас ќе јадам. Сега мора да ми го дадеш детето додека јас јадам.

Верица цело време го галела внукот и не сакала да ѝ го предаде на Марија.

– Не, не ти го давам. Можам да го држам и да јадам, жено. Остави ме на мир. Гледаш колку му е убаво. Пиле бабино. Мајко, не ме допирај, те молам – му зборувала таа.

– Не спиев ниту една минута. Јуниор спиеше, јадеше трипати досега. Во моментов баба е на сила. Сè на сè, лесно патување. Така е сине, ти благодарам – раскажала Марија.

 

Слични објави

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо

Јована Јеремиќ ја поминала ноќта во вилата на дечко ѝ милионер: Сите го коментираат нејзиниот појадок

Еспресо

„Ме разочара…“: Ќерката на Гоца Тржан за првпат јавно проговори за односот со својот татко

Еспресо

Убави вести: Крајот на зимата ќе им донесе голема среќа на три хороскопски знаци

еспресо

(Видео) Згодниот Педро Паскал пијан ја прими наградата САГ: „Правам будала од себе, но ви благодарам многу“

еспресо

Учесничка во „Ѕвездите на Гранд“ со шокантна молба до Саша Поповиќ: „Те молам врати ме на сцена, ќе дојдам гола“

еспресо
Се вчитува....