18.8 C
Скопје
20:04 - 23 мај, 2024

(Видео) По добивањето на синот, Марија Шерифовиќ сега откри дали ќе се омажи: Еве што кажа за бракот

Марија Шерифовиќ кон крајот на минатата година ја оствари својата најголема животна желба и стана мајка.

Шерифовиќ вешто ги криеше своите планови од јавноста. Таа најмила сурогат-мајка, која во Лос Анџелес го родила преслаткото момче Марио.

Иако поп-пејачката се труди секој слободен момент да го помине со синот Марио, таа не ги запостави обожавателите и кариерата. Марија често се огласува на социјалните мрежи, но не застанува и со настапите, кои ѝ се закажани низ целиот свет.

Шерифовиќ неодамна на Инстаграм даде директен одговор на прашањето за бракот.

– Кога ќе се омажам? Генерално, мислам дека хартијата и хартиите носат само проблеми, носат некој дополнителен товар. Хартиите носат многу проблеми дури и кога ќе посакате да се разведете – биле зборовите на Марија Шерифовиќ.

 


Искрените зборови на Марија Шерифовиќ најмногу наидоа на позитивни коментари, а за тоа дека не обрнува внимание на злонамерните зборови сведочи и изјавата што ја даде во една емисија.

– Која е таа личност што сега може да ми каже како ќе живеам, кого ќе сакам, со кого ќе се омажам? Кој го има тоа право? Никој – објаснила пејачката.

 

Слични објави

Никој не сака да работи со неа: Ана Николиќ во големи проблеми

Еспресо

Саша Матиќ го поддржа Никола Роквиќ во хуманитарна акција: Секогаш сум исполнет со радост кога можам да поддржам добри дела

Еспресо

Александра Пријовиќ го распродаде „забранетиот“ концерт во Задар: Се гледаме наскоро, едвај чекам

Еспресо

Јелена Ѓоковиќ им се обрати на децата на Никола Роквиќ: Го поддржа пејачот и донираше пари

Еспресо

(Фото) Деми Мур импресионираше во Кан: Заносна фигура во жолт секси фустан

еспресо

„Долго бевме пар“: Тајчи откри кој хрватски актер го сакала во деновите на најголема слава

Еспресо
Се вчитува....