18.8 C
Скопје
20:03 - 23 мај, 2024

(Видео) Тејлор Свифт блеска во креација на македонски дизајнер: Еве ги деталите

Американската пејачка Тејлор Свифт, која моментно урива рекорди со новиот албум насловен „The Tortured Poets Department“, облече креација на македонски дизајнер.

Имено, на видеото за песната „Fortnight“, која ја изведува во дует со рапeрот Пост Малоун – видео кое урива рекорди во геданост – во неколку сцени Свифт се бојавува во бел, екстравагантен фустан. Фустанот е со потпис на австралискиот дизајнер со македонско потекло Тони Матичевски.

Тимот на Матичевски за Дејли меил потврди дека Свифт е првата која го облекла ова модно парче од 6 200 долари и дека нејзините стилисти стапиле во контакт со него уште пред доделувањето на годинашните музички награди Греми, кога таа го најави нејзиниот нов студиски албум.

Фустанот во боја на бисер има „скулптурална силуета“, аголно деколте и збир е на вештачки збрчкан материјал на колкот за да го открие бутот.

(Фото) Ева Лонгорија блесна во фустан на македонски дизајнер: Што знаеме за нашиот Тони Матичевски

Слични објави

Никој не сака да работи со неа: Ана Николиќ во големи проблеми

Еспресо

Саша Матиќ го поддржа Никола Роквиќ во хуманитарна акција: Секогаш сум исполнет со радост кога можам да поддржам добри дела

Еспресо

Александра Пријовиќ го распродаде „забранетиот“ концерт во Задар: Се гледаме наскоро, едвај чекам

Еспресо

Јелена Ѓоковиќ им се обрати на децата на Никола Роквиќ: Го поддржа пејачот и донираше пари

Еспресо

(Фото) Деми Мур импресионираше во Кан: Заносна фигура во жолт секси фустан

еспресо

„Долго бевме пар“: Тајчи откри кој хрватски актер го сакала во деновите на најголема слава

Еспресо
Се вчитува....