17.8 C
Скопје
01:23 - 20 мај, 2024

Марија Шерифовиќ откри кога ќе го крсти синот: „Растена сум во духот на православието“

Пејачката Марија Шерифовиќ ужива во мајчинството, а нејзината мајка Верица не се одвојува од внукот.

Популарната ѕвезда на својот Јутјуб канал откри дека ќе го крсти синот, а откри и каков бил Марио како бебе:

– Многу наскоро се надевам ќе го крстам. Само семејството, пријателите и кумовите, сите ние да го најдеме вистинското време за тоа. Да бидеме сите овде. Имав 40 дена кога ме крстија во црквата во Крагуевац. Воспитана сум во духот на православието, рече таа и додаде:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marija Serifovic (@serifovic)

– Синоќа спиеше 10 часа. Господин, мојот мал господин. Цар. Убаво е да се биде мајка. Тоа е мешавина од емоции. Постојана грижа е да не му падне влакно од главата. Кога ќе дојдам мртва уморна од концерт и ќе го погледнам, добивам суперсила, вели пејачката.

 

Слични објави

Ера Ојданиќ заврши во болница: Пејачот е итно хоспитализиран, закажана му е операција

Еспресо

(Фото) Салма Хајек на Кански филмски фестивал, неверојатно секси: Црн светликав фустан со голи рамена

еспресо

Вељко Ражнатовиќ осуден за изјавата: „Бирајте што жените…“

еспресо

На победникот на Евровизија Немо му е одземен кристалниот микрофон: „Не знам каде е сега“

еспресо

На Цеца ѝ се слоши среде концерт: „Немав кислород“

еспресо

Ѕвездено време на хороскопските знаци: Ова се вашите судбоносни години од животот

еспресо
Се вчитува....