3.8 C
Скопје
20:43 - 5 декември, 2023

(Видео) Лепа Брена откри што добила за роденден: Пејачката покажа како започнало нејзиното славеничко утро!

Пејачката Лепа Брена на социјалната мрежа Инстаграм се пофали со подарокот што го доби за роденден. Имено, Брена денеска наполни 63 години, а за роденден доби букет цвеќе.

Преку социјалните мрежи бројни обожаватели веќе ѝ го честитаат роденденот, а пејачката реши да им се заблагодари и да позира со букетот кој ѝ го подарил некој од нејзиното семејство.

– Ви благодарам драги мои, многу бакнежи од вашата Брена – порача пејачката.

За жал роденденот на Лепа Брена веќе тринаесет години е еден од најтажните денови во нејзиниот живот, а причина за тоа е смртта на нејзиниот татко, која се случи токму на овој ден во 2010 година. Таа често јавно ги споменува своите родители, на кои им е исклучително благодарна за се што постигнала во животот.

Слични објави

Пристигнува „Недеља“: Објавен датумот на премиерата на филмот за Џеј Рамадановски

Еспресо

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо
Се вчитува....