14.8 C
Скопје
08:14 - 26 септември, 2023

(Видео) Кејт Мидлтон прекрасна во веќе видена модна комбинација: А овие чевли ѝ се фаворит

Пред нивното патување во Франција за Светскиот куп во рагби, принцот и принцезата од Велс се појавија – изненадувачки – во подкастот на друг кралски член.

На кралската двојка ѝ се придружи и принцезата Ана како гостинка во подкастот кој беше снимен во замокот Виндзор, а ко-домаќин беше Мајк Тиндал.

41-годишната принцеза од Велс се одлучи за елегантна модна комбинација како гостинка во една од епизодите на подкастот. За оваа прилика, Кејт облече сиво, дискретно карирано сако од Кетрин Вокер, кое веќе еднаш го носеше во февруари 2022 година за време на посетата на изложбата Parents and Children Together во Лондон.

Модниот изглед го комплетираше со бело боди од британскиот дизајнер Холанд Купер, темносини панталони од Александар Меквин и салонки со високи потпетици во сива нијанса, од Хуго Бос. И овие чевли Кејт ги има носено во многу прилики и се главен фаворит во нејзиниот гардеробер.

Од аксесоари избра нежен часовник од луксузната марка Картие.

Идната кралица изгледаше неверојатно додека седеше до принцот Вилијам за време на разговорот. Таа се одлучи за природен изглед со многу дискретна шминка – нежен кармин и бледо-сива сенка за очи.

Целата група беше насмеана додека разговараа за низа теми, вклучувајќи го и ривалството меѓу Кејт и Вилијам.

Слични објави

Јелена Карлеуша ја нападна колешката Пријовиќ и „Ѕвездите на Гранд“: „Тие се треш, а јас одам напред!“

Еспресо

Астро прогноза за вторник, 26 септември

Еспресо

Европската комисија донесе забрана – американската Букинг и шведската е-Травели не може да се спојат, ќе рипнат цените во хотелите

еспресо

(Видео) Српската пејачка Душица Грабовиќ се лизна додека снимаше спот, за малку ќе завршеше во болница

еспресо

Ветеринарите водат битка да ја спасат повредената и изгладнета лавица пронајдена близу Суботица

еспресо

(Видео) Ѕвездата на Гранд Славица Ангелова ја испеа својата прва песна „Руже и крв“

еспресо
Се вчитува....