21.8 C
Скопје
09:12 - 15 јуни, 2024

Синот на Емина Јаховиќ стана рапер: Снимил и песна, а гордата мајка веднаш сподели на социјалните мрежи

Постариот син на Мустафа Сандал и Емина Јаховиќ реши да тргне по стапките на неговите родители.

Дека јаболкото не паѓа подалеку од дрвото, дефинитивно покажа и случајот со познатата пејачка Емина Јаховиќ и нејзиниот поранешен сопруг Мустафа Сандал, чиј постар син Јаман реши да се испроба во музиката.

Нивниот наследник реши да стане рапер, а сега ја сними својата прва песна „Yaklaş Yanıma“.

Судејќи по видеото кое наскоро ќе го види светлото на денот, Јаман одлично се снајде на снимањето, а гордата пејачка беше една од првите кои искоментираа со: „Мамин“ .

 

View this post on Instagram

 

A post shared by eminuyrun (@eminmus1c)

И Емина ја сподели песната на својот профил, а интересно е што истото не го стори и нејзиниот поранешен сопруг Мустафа , иако подеднакво е активен на мрежите каде редовно споделува снимки од неговите настапи, но и фотографии и објави со неговите нов избраник.

Инаку, Емина беше на суд со бившиот сопруг поради неплаќање алиментација.

„Навистина се загрозени принципите, сè уште сме на суд, но тоа не ги спречува децата да се видат со својот татко “, рече таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yaman Sandal (@yamansndl)

Слични објави

(Фото) Ова е братот на Јована Јеремиќ кој вешто го крие: Тој ѝ е најголема поддршка

еспресо

Два хороскопски знаци овој викенд ќе добијат дарежлив подарок од универзумот

еспресо

Пријателите на Џенифер Лопез предвидуваат: Ќе го надмине разводот со Бен Афлек и ќе му се врати на Алекс Родригез!

еспресо

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо
Се вчитува....