23.8 C
Скопје
10:21 - 15 јуни, 2024

(Фото) Тамара Калиниќ ограбена: Српската инфлуенсерка нуди 5.000 евра за да се пронајде виновникот

Најпознатата српска инфлуенсерка Тамара Калиниќ доживеала непријатно искуство на пат кон Милано. Имено, таа споделила на својот инстаграм-профил дека некој ѝ го украл куферот додека патувала во воз.

Тамара објаснила дека непознат маж влегол во возот, го украл нејзиниот куфер и побегнал.

„Внатре немаше накит, часовници, чанти ‘Хермес’ чанти или нешто слично, само работи за кои сакам и ми е грижа. Само некои лични работи, шминка и три камери што ги користам за да снимам видеа и фотографии. Куферот ги има моите иницијали, така што не е премногу вреден да се препродаде. Ако некој го види во Милано, нудам награда од 5.000 евра ако го предадете тој што го украл“, напиша таа на една од нејзините приказни на Инстаграм.

Инаку, домот на Тамара во Париз беше ограбен пред три години. Крадците влегле во станот преку прозорецот кој гледа кон внатрешниот двор,  додека Тамара не била во станот. Тогаш ѝ биле украдени работи во вредност од околу 300.000 евра. Крадците ѝ одзеле скапи часовници, дизајнерски чанти и други луксузни предмети. Речиси две години подоцна, виновниците конечно беа фатени.

Слични објави

Откриена посебната врска на Кејт Мидлтон и кралицата Елизабета Втора

еспресо

(Фото) Ова е братот на Јована Јеремиќ кој вешто го крие: Тој ѝ е најголема поддршка

еспресо

Два хороскопски знаци овој викенд ќе добијат дарежлив подарок од универзумот

еспресо

Пријателите на Џенифер Лопез предвидуваат: Ќе го надмине разводот со Бен Афлек и ќе му се врати на Алекс Родригез!

еспресо

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо
Се вчитува....