4.8 C
Скопје
03:58 - 4 март, 2024

Селма Бајрами го обвини дека ѝ наместил линч: Српскиот водител Огњен Амиџиќ жестоко возврати

Откако на 22 јануари беше вратена од белградскиот аеродром бидејќи и официјално ѝ беше забранет влез во Србија, по налог на поранешниот директор на БИА Александар Вулин, фолкерката Селма Бајрами не престана да се експонира во јавноста.

Во екот на скандалот, Селма им посака на „непријателите да умрат“, објави видео од Белград, чиј датум не е познат, а потоа го повика Новак Ѓоковиќ дека се дружи со пејачката од Приштина, Рита Ора.

Пејачката изрази сомнеж дека скандалот ѝ го наместил водителот Огњен Амиџиќ на емисијата во која гостувала.

Сега на оваа тема проговори водителот Амиџиќ кој нема посебен однос со пејачката поради непријатностите во емисијата и нејзината изјава потоа, и накратко го кажа своето мислење:

– Нејзе и се дава непотребно значење – кратко изјавил Огњен за „Телеграф“, а Селма меѓу другото тврдела дека Амиџиќ организирал да ја линчуваат во Србија.

 

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....