38.8 C
Скопје
13:13 - 18 јули, 2024

Сè за убавина: Колку троши МЕЛАНИЈА ТРАМП за облека (ФОТО)

Не е никаква новост дека Меланија обожава да носи облека од врвни дизајнери, а посебно ги преферира брендовите на италијанските модни куќи „Долче и Габана“ и „Гучи“.

Во нејзиниот гардеробер можат да се најдат фустани од 2000 долари, капути од 10.000 долари, чевли од 1000 долари…

Еве колку чинеле нејзините модни комбинации што ги носела на некои од поважните настани.

На републиканската национална конвенција носела фустан на Роксанда во вредност од 2190 долари и чевли на Лоубоутин кои чинеле 675 долари.

На Г-7 самитот носела комбинација на Долче и Габана вредна 53.130 долари.


На хуманитарна акција за спречување насилство носела сандали од 1150 долари

При вселувањето во Белата куќа носела комбинација вредна 14.270 долари, од што најскапа била чантата на Хермес вредна 13.000 долари.

 

За првиот говор на Трамп пред конгресот Меланија носела палто вредно 5000 долари.

За инаугурацијата носела непроценлив фустан на Херв Пиер правен по мерка.

Слични објави

(Фото) Огњен Амиџиќ и Мина Наумовиќ уживаат на одмор на Кипар: Хотел со пет ѕвезди, едно ноќевање чини 750 евра!

Еспресо

Викенд среќници: Три хороскопски знаци ќе скокаат од радост овој викенд

еспресо

Анџелина Џоли го моли Бред Пит: „Прекини ги судските случаи“

еспресо

Ќерката на шеикот од Дубаи го остави сопругот преку Инстаграм: „Драг мажу, додека си зафатен со други жени…“

еспресо

Хороскоп за 18 јуни: За Водолијата несогласувања, успех за Близнаците

еспресо

Мајката на Шенен Доерти ја прекина тишината, за првпат по смртта на нејзината ќерка: Невозможно е да се прочита без солзи

еспресо
Се вчитува....