12.8 C
Скопје
19:17 - 28 февруари, 2024

Се разведе ѕвездата на Гранд: Поранешната сопруга му упатила брутална порака

Поранешниот победник на „Ѕвездите на Гранд“, Алекса Перовиќ и неговата сопруга Милица минатата година решија да стават крај на бракот, а сега разводот и официјално е завршен.

– Јас денеска се разведов. Поздрав за мојот поранешен сопруг. Аки, ако слушаш, бившата жена те сака. Те клоца во стомак, развод си е развод – рекла Лени.

Откако ставија точка на бракот, Алекса и Милица се огласија на социјалните мрежи, каде меѓу другото напишаа:

– Нашето семејство има поинаква динамика во последните осум месеци. Ние веќе не сме пар маж-жена, туку пар партнер-пријател. Велат дека има 5 фази на тагување. Ние стигнавме до петтата – кога прифативме дека сме посреќни како пријатели. Верувале или не – нема лоша крв, нема жалење и вртење на главата. Има заеднички ручеци, кафиња, празнични прослави и пораки кога нешто е навистина важно, смешно, тажно или тргнало наопаку. Не стигнавме до ова преку ноќ, патот беше преполн со стакло, но навистина, навистина сакавме да стигнеме до каде што сме сега. Овој пријателски корен е длабоко во нас – напиша Алекса под заедничката фотографија и додаде:

-Терапевтката рече дека е горда, а да бидам искрен и ние сме. Знаеме како луѓето гледаат на работите: „Ах, тие беа премногу млади, ах“ – ако на работите гледате површно – да. Ако навлеземе малку подлабоко, богами, познаваме некои постари луѓе кои помалку можеа да се справат со сиѕуациите што нè засегаа во последните шест години. А богами ги имаше. Ги совладавме како возрасни. Тоа е она што го сакаме сега. Сè уште ќе се задеваме, ќе не видите заедно на нашите платформи како се поддржуваме и се чудиме како нашите деца одеднаш се толку големи затоа што нашиот брак не се родил како импулс. Се роди од љубов која го промени својот облик. И ние сè уште го живееме. П.С Ако некој праша, ние би го направиле тоа одново. Потпис Алекса П. и Милица П. – напиша тој.

Слични објави

Покажа што значи добро да се омажиш: Ана Севиќ на снимањето на „Ѕвезде Гранда“ дојде со автомобил од 130 илјади евра

еспресо

Српска пејачка имала тежок живот: „Свирев на пазар за 300 денари“

Еспресо

Катарина Живковиќ се огласи по веста дека е бремена: Пејачката долго време сака да стане мајка

Еспресо

(Фото) Рада Манојловиќ има нов дечко: Снимена среде улица со мускулестиот љубовник

Еспресо

Пропаднати планови: Животот на два хороскопски знаци ќе биде „уништен“ на крајот на зимата

еспресо

Цеца ја поддржа Бресквица: Ѝ држам среќа да победи, таа е преслатка

Еспресо
Се вчитува....