14.8 C
Скопје
07:31 - 26 септември, 2023

Прва изјава на Дарко Лазиќ по излегувањето од полициска станица: „Виновен сум“

Фолкерот ја напуштил полициската станица откако вчера доживеал сообраќајна несреќа.
Се уште нема пресуда, бидејќи пејачот ќе има право да се брани денеска, кога полицијата ќе приложи докази, пишуваат српските медиуми.

Дарко Лазиќ синоќа дал изјава во полициска станица, а откако ја напуштил рекол:

„Се ќе биде во ред. Еве да кажам на сите… Јас сум крив, зашто го удрив човекот одзади, не возев брзо! Имаше редица, голема гужва, одамна имам само чешка лиценца кај мене“.

Тој тврди дека никогаш немал проблеми бидејќи има возачка дозвола од Европската Унија.

„Никогаш немав проблем поради чешката возачка дозвола… Сега ќе ја платам казната, затоа што удрив човек од позади, нормално… Ќе видиме колкава ќе биде казната – изјавил, и открил дека оди да се подготви за свадба со сопругата Катарина која е закажана за следната недела.

Дарко Лазиќ на рочиштето пред судијата признал прекршоци. Судијата утре треба да донесе пресуда бидејќи чека официјален доказ за заштитната мерка која претходно му била изречена на Лазиќ, дознаваат српските медиуми.

Слични објави

Јелена Карлеуша ја нападна колешката Пријовиќ и „Ѕвездите на Гранд“: „Тие се треш, а јас одам напред!“

Еспресо

Астро прогноза за вторник, 26 септември

Еспресо

Европската комисија донесе забрана – американската Букинг и шведската е-Травели не може да се спојат, ќе рипнат цените во хотелите

еспресо

(Видео) Српската пејачка Душица Грабовиќ се лизна додека снимаше спот, за малку ќе завршеше во болница

еспресо

Ветеринарите водат битка да ја спасат повредената и изгладнета лавица пронајдена близу Суботица

еспресо

(Видео) Ѕвездата на Гранд Славица Ангелова ја испеа својата прва песна „Руже и крв“

еспресо
Се вчитува....