21.8 C
Скопје
03:21 - 15 јули, 2024

Прослава во домот на Огњен Амиџиќ! Мина објави фотографија со бебето, а со емотивни зборови јавно му се обрати на сопругот

Српскиот водител Огњен Амиџиќ и неговата сопруга Мина Наумовиќ пред само неколку месеци добија син на кој му го дадоа името Перун.

Мина на својот инстаграм-профил секојдневно објавува фотографии од приватниот живот, нивниот луксузен имот во Дорчол во кој ужива со сопругот и синот, а сега објави и специјална порака за Огњена.

Имено, таа му го честиташе роденденот на Огњен со фотографија од малиот Перун.

– Имај прекрасен ден, среќен роденден на најдобриот татко и сопруг. Ние сме твоите најверни обожаватели – пишува во описот на приказната.

Да потсетиме, иако денеска имаат зошто да слават, таткото на Мини почина пред само пет дена, па парот сигурно нема да го прослави овој ден на начинот на кој планирале.

Слични објави

Шенен Доерти беше подготвена за нејзината смрт однапред: „Не парите, туку остануваат спомените…“

еспресо

(Фото) Српската убавица Нина Сеничар и ѕвездата на „Топ ган“ станаа родители по вторпат

Еспресо

(Фото) Има 76 години и неверојатно тело! Српската дизајнерка Верица Ракочевиќ покажа како изгледа во костим за капење!

Еспресо

Почина актерката Шенон Доерти, по долгата борба со ракот

Еспресо

Каде била Меланија Трамп за време на обидот за атентат на сопругот: Еве ги деталите

еспресо

(Видео) Обид за атентат на Доналд Трамп: Се промени рејтингот на поранешниот американски претседател

еспресо
Се вчитува....