21.8 C
Скопје
04:14 - 15 јули, 2024

Дарко Велковски и Тамара Чуприна повторно станаа родители: Пристигна малиот Видан!

Македонскиот фудбалер Дарко Велковски и неговата сопруга Тамара Чуприна вчера повторно станаа родители.

Двојката веќе го има двегодишниот син Ведран, а сега нивното семејство се прошири за уште еден член – синот Видан.

Чуприна се породи во една скопска клиника, а неколку часа по породувањето објави прва фотографија од бебето.

„Видан Велковски, 16.6.2024“, напиша таа во описот.

Фото: Инстаграм/Тамара Чуприна

Да потсетиме, Дарко Велковски и Тамара Чуприна стапија во брак во јануари 2022 година, а синот Ведран го добија еден месец подоцна.

Парот откри дека очекува второ дете во ноември минатата година, кога споделија неколку фотографии од Ведран кој во раката држи слики од ултразвук.

Фото: Инстаграм/Тамара Чуприна

Слични објави

Шенен Доерти беше подготвена за нејзината смрт однапред: „Не парите, туку остануваат спомените…“

еспресо

(Фото) Српската убавица Нина Сеничар и ѕвездата на „Топ ган“ станаа родители по вторпат

Еспресо

(Фото) Има 76 години и неверојатно тело! Српската дизајнерка Верица Ракочевиќ покажа како изгледа во костим за капење!

Еспресо

Почина актерката Шенон Доерти, по долгата борба со ракот

Еспресо

Каде била Меланија Трамп за време на обидот за атентат на сопругот: Еве ги деталите

еспресо

(Видео) Обид за атентат на Доналд Трамп: Се промени рејтингот на поранешниот американски претседател

еспресо
Се вчитува....